UFC

Brutalny nokaut równo z syreną! Garbrandt powrócił – VIDEO

Cody Garbrandt odniósł pierwsze zwycięstwo od ponad trzech lat, spektakularnie nokautujac Raphaela Assuncao w ramach gali UFC 250.

W co-main evencie gali UFC 250 w Las Vegas powracający do akcji po piętnastu miesiącach przerwy były mistrz wagi koguciej Cody Garbrandt (12-3) ciężko znokautował Raphaela Assuncao (27-8).

Srogi lowking Garbrandta na otwarcie walki. I kolejny. I jeszcze jeden. Amerykanin spokojny. Assuncao atakuje niskim kopnięciem, ale Garbrandt odpowiada kontrą – nie trafia czysto.

Lowking Assuncao. Cody próbuje odpowiedzieć, ale nie trafia. Wojona na niskie kopnięcia. Obaj próbują kopnięć na korpus po przekrok, ale bez większych sukcesów. Garbrandt z obrotówką, ale pruje powietrze. Assuncao odpowiada własna obrotówką, ale garda Amerykanina w gotowości.

Lowking Garbrandta dochodzi łydki Brazylijczyka. Spokojne tempo walki. Obaj zawodnicy szukają pojedynczych kopnięć na wszystkich wysokościach. Cody trafia ładnym krosem, unikając kontry. Potężny lowking w wykonaniu Garbrandta. Assuncao miesza pozycje. Inkasuje kolejne niskie kopnięcia.

No Love rusza do ataku kombinacją bokserską, ale Assuncao świetnie trafia w kontrze. W końcówce rundy Garbrant smaga rywala ładnym lewym.

Ostra wymiana na otwarcie drugiej odsłony. Brazylijczyk wytrącony z równowagi, wraca na nogi, gdzie inkasuje kopnięcie na głowę. Dobrze jednak je znosi.

Powoli zaznacza się jednak coraz wyraźniejsza przewaga Garbrandta. Assuncao zmienia pozycję, aby chronić lewą nogę. Cody zagraża mu jednak wtedy kopnięciami na korpus.

Prawy sierp Brazylijczyka dochodzi. Poprawia lowkingiem. Garbrandy porusza się po łuku, ale nie jest szczególnie aktywny. Assuncao wywiera presję, szuka okolicznościowych obrotówek na głowę, ale pruje niemi powietrze.

Potężny prawy sierpowy Amerykanina! Assuncao na deskach! Wraca jednak natychmiast na nogi. Garbrandt tym razem nie podpala się. Próbuje ustawić sobie rywal, ale widząc, że ten doszedł do siebie, nie szarżuje.

W ostatnich sekundach drugiej rundy Assuncao latającym kopnięciem ustawia Garbrandta na ogrodzeniu. Tam Amerykanin opuszcza ręce, czeka, obniża pozycję… I wyprowadza atomowego prawego z piekła rodem, brutalnie ścinając z nóg Brazylijczyka równo z syreną kończącą rundę!


https://twitter.com/ImShannonTho/status/1269476436022382592?s=20

Cody Garbrandt powraca w ten sposób na zwycięskie tory po trzech z rzędu porażkach przez nokauty. W krótkiej rozmowie z Joe Roganem po gali Amerykanin stwierdził, że jego celem jest odzyskanie tytułu mistrzowskiego.

https://twitter.com/FreelanceGoon/status/1269480806482919426?s=20

Dla Raphaela Assuncao jest to już trzecia z rzędu porażka, w tym druga przez nokaut.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC 250: Nunes vs. Spencer – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

  1. Tak jak kogucia mnie zwykle niespecjalnie interesuje tak muszę przyznać, że dość ciekawie się robi w tej dywizji Yan, Sterling, O’Malley (moim zdaniem szybko dobije do czołówki). Jest jeszcze Garbrandt, są duże nazwiska jak Edgar i Cruz, choć oni nic już raczej nie ugrają. No i Aldo.
    A mogą wrócić jeszcze Dillashaw, bądź dzielny Henio.

  2. @Bartłomiej Stachura

    Przy okazji przypomniało mi się o koszulkach o których mówiłeś ostatnio w wideopodcaście. Sądzę, że najlepszym pomysłem jest zarys sylwetki kogoś kopiącego niskie kopnięcie. Plus napis fajną czcionką. Ewentualnie jeszcze jakaś korona czy coś podobnego, dla podkreślenia -King.
    Bo jednak słonia czy antylopę trudno będzie sensownie w to wpleść :D

Dodaj komentarz

Back to top button