UFC

Wyniki UFC 250: Alex Caceres rozbił na pełnym dystansie Chase’a Hoopera

Alex Caceres pewnie pokonał faworyzowanego Chase’a Hoopera podczas gali UFC 250.

Alex Caceres (16-12) pewnie porozbijał na pełnym dystansie Chase’a Hoopera (9-1-1) w starciu wieńczącym kartę wstępną gali UFC 250 w Las Vegas.

Caceres od początku okrutnie rozbijał Hoopera ślicznymi prostymi. Jedną z kontr okrutnie wstrząsnął nawet młodzianem, posyłając go na chwilę na deski – ale nie ruszył z dobitką. Hooper pozbierał się i wrócił na nogi.

W stójce gra toczyła się do jednej bramki. Caceres rozbijał nacierającego rywala, dobrze hasając do boków. Młodzian w końcu jednak dopiął swego, zamykając Caceresa na siatce, gdzie nawet zaszedł mu za plecy. Nie był jednak w stanie przenieść walki do parteru i Caceres z czasem uwolnił się.

W stójce Hooper nadal nacierał, starając się wywierać presję, ale inkasował sporo uderzeń od znacznie lepszego technicznie i szybszego rywala. Młodzian cały czas pozostawał jednak w grze. W ostatnich sekundach to Alex zainicjował obalenie, przenosząc walkę do parteru, ale syrena kończąca pierwszą rundę prawdopodobnie uratowała go przed skrętówką – albo przynajmniej próbą podejścia do niej ze strony Hoopera.

Chase ruszył do ataków od pierwszych sekund drugiej rundy. Caceres walczył z kontry, orbitując przy ogrodzeniu. Hooper jednak coraz częściej dopadał go przy siatce, tam pracując nad obaleniem. Bez powodzenia.

Połowa rundy. Klincz. Hooper próbuje obalać, ale nie jest w stanie przewrócić Caceresa. Po rozerwaniu Bruce Leroy nadal zdecydwanie skuteczniejszy, trafia w kontrach, chociaż nie jest już w stanie tak dobrze trzymać młodziana na dystans. Hooper wykorzystuje klincz, aby wciągnąć rywala do gardy. Nie daje sobie jednak zrobić krzywdy, wracając z czasem na nogi.

Młodzian ponownie szuka wciągnięcia Caceresa do gardy. Alex okopuje jego nogi, a potem… zbliża się bardzo blisko i zostaje przewrócony! Hooper na górze! Caceres zdołał jednak się wykaraskać wracając na nogi, gdzie trafił jeszcze młodziana serią ciosów przed syreną kończącą drugą rundę.

Presja w wykonaniu Hoopera na otwarcie trzeciej rundy. Nie rezygnuje, szuka swoich okazji. Caceres dobrze jednak walczy z kontry, szczególnie prawym sierpem. Atakuje też korpus młodziana.

Hooper w końcu dopada Caceresa przy ogrodzeniu, zachodzi mu w stójce za plecy, ale nie jest w stanie przenieść walki do parteru. Bruce Leroy wydostaje się.

W stójce prawy sierp Caceresa działa bardzo dobrze. Od czasu do czasu kontruje też srogim krosem. Hooper jednak niezmordowany, naciera, szuka swoich okazji. Rozpuszcza ręce, ale pruje nimi powietrze, inkasując kontry. Nie traci jednak wiary, cały czas próbując ataków.

Na niespełna minutę przed końcem Hooper wciąga Caceresa do gardy, ale nie jest w stanie niczego wyczarować z pleców. Koniec walki.

Werdykt był formalnością. Sędziowie wskazali jednogłośnie (3 x 30-27) na Alexa Caceresa, który odnosi drugie z rzędu zwycięstwo – po raz pierwszy od 2016 roku.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC 250: Nunes vs. Spencer – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button