Wyniki UFC 249: Anthony Pettis jednogłośnie lepszy od Donalda Cerrone

Po wyrównanej rewanżowej walce Anthony Pettis ponownie okazał się lepszy od Donalda Cerrone.

W wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC 249 w Jacksonville pomiędzy dwoma zaprawionymi w bojach weteranami Anthony Pettis (23-10) ponownie pokonał Donalda Cerrone (36-15) – tym razem jednogłośną decyzją sędziowską.

Cerrone wywiera presję, Pettis hasa do boków, czai się. Ładny frontal w wykonaniu Kowboja. Trafia też kontrą na kopnięcie. Pettis ruchliwy. Ładna kontra lewym autorstwa Anthony’ego. Cerrone próbuje schodzić do nogi, ale bez powodzenia. Pettis trafia ładnym krosem na korpus.

Anthony nadal bardzo ruchliwy. Ładna prawica byłego mistrza. Póki co nieuchwytny dla Donalda. Zmienia chętnie ustawienie. Srogi lowking w wykonaniu Cerrone. Donald szuka obalenia, ale Anthony dobrze się broni pod siatką.

Jesteśmy na środku oktagonu. Ładne ciosy proste Cerrone doszły celu, choć zamortyzowane pracą na nogach Pettisa. Showtime trafia latającym kopnięciem na głowę, ale Cerrone świetnie przenosi walkę do parteru, trafiając do pozycji bocznej. Z czasem zmusza Donalda do podniesienia pozycji. Ten pozwala mu wrócić na nogi.
Dwa ładne lewe w wykonaniu Cerrone. Pettis odpowiada własnym, szukając obrotówki na korpus, ale nie trafia. Ładna kombinacja Kowboja, który inkasuje jednak śliczna kontrę na głowę w ostatnich sekundach pierwszej rundy.

Lewy sierp Cerrone na otwarcie drugiej odsłony. Odpowiedź prawym Pettisa. Anthony szybszy, bardzo groźny w bokserskich kontrach, dobrze schodzi do boku przed szarżami Cerrone. Lewy prosty Donalda dochodzi jednak celu.

Showtime odpowiada jednak świetnym prawym w kontrze. Cały czas straszy też rywala kreatywnymi kopnięciami. Srogi lowking Cerrone doszedł celu. Krótki podbródek również. Pettis miesza ustawienie, zmienia je co i rusz.

Donald kontruje krosem próbę latającego kolana rywala. Dokłada lowkinga. Dobre chwile Cerrone. Z czasem jednak Pettis odpowiada śliczna kombinacją na wstecznym. I kolejna. Kowboj smaga rywala okrężnie na korpus, ale chwilę potem inkasuje dwa podobne kopnięcia.

Na nieco ponad minutę przed końcem Donald świetnie obala, kładąc Pettisa na plecach. Nie jest jednak w stanie go ustabilizować. Pettis wraca na nogi, unikając kopnięcia na głowę.Soczyste kopnięcie na korpus w wykonaniu Cerrone otwiera ostatnią rundę. Donald szuka obalenia, ale nie jest w stanie przewrócić Pettisa. Ten smaga go ładnymi prostymi. Doskonała kombinacja ciosów Donalda.

Cerrone trafia srogim smagającym kopnięciem na korpus. Straszy rywala obaleniem, ale nie finalizuje go. Ładny prawy sierp Anthony’ego. I lewy. Pettis trafia potężnie na korpus, ale Cerrone łapie klincz, z którego traktuje rywala kolanem na schaby.

Jesteśmy w dystansie. Środek oktagonu. Pettis szuka kopnięć z odwrotnej pozycji, ale Cerrone czujnie. Mocny lowking Kowboja. Dobre ciosy Pettisa, Cerrone na wstecznym, krzyczy, że dostał w oko! Anthony w ofensywie, kolejne uderzenia dochodzą głowy Donalda! Kowboj jednak przetrwał.
Ba, trafił potężnym kopnięciem na głowę, które jednak jakimś sposobem nie zrobiło wrażenia na Pettisie. Anthony trafia serią ciosów, ale końcówka rundy należy zdecydowanie do Kowboja, który atakuje ostrą kanonadą.

Wszyscy sędziowie wypunktowali walkę zgodnie w stosunku 3 x 29-28. W ten sposób Showtime powraca na zwycięskie tory po dwóch z rzędu porażkach.

Dla Kowboja jest to natomiast czwarta z rzędu przegrana – to jego najgorsza seria w karierze.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC 249: Ferguson vs. Gaethje – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply