Polskie MMAUFC

Wyniki UFC 245: Oskar Piechota brutalnie znokautowany przez Punahele Soriano (VIDEO)

Oskar Piechota powraca z Las Vegas na tarczy – polski średni na otwarcie gali UFC 245 przegrał przez ciężki nokaut z debiutującym w oktagonie Punahele Soriano.

W starciu otwierającym galę UFC 245 w Las Vegas Oskar Piechota (11-3-1) doznał trzeciej z rzędu porażki, tym razem będąc zmuszonym uznać wyższość Punahele Soriano (7-0). Polak został ciężko znokautowany w pierwszej rundzie.

Obaj zawodnicy rozpoczynają od kopnięć. Hawajczyk agresywny. Pruje długim lewym powietrze, ale potem trafia w kontrze na kopnięcie Polaka. Wymiana, ale garda Soriano na posterunku. Kolejna ostra wymiana! Oskar rusza z lewym sierpem, ale Soriano nurkuje pod ciosem. Odpowiada lewym! Imadło z kolanem na korpus! Ale Hawajczyk rozrywa klincz z kombinacją prawego na schaby i lewego na szczękę! Trafia soczyście, Piechota na deskach! Hawajczyk rusza z uderzeniami! Trafia kolejnymi bombami z góry! Polak okrutnie naruszony, ale kręci się, próbuje! Soriano wchodzi mu za plecy! Próbuje rozciągnąć naszego zawodnika, ale ten nie składa broni… Skręca się, wyklucza rękę rywala i… Udało się! Przetrwał. Odwrócił pozycję, atakuje kimurą! Piekielnie ciasno! Ręka Soriano makabrycznie wygięta! Nie klepie! Hawajczyk wraca na nogi, ale Oskar trzyma jego głowę, atakuje kolanem! Sorian odwraca pozycję i przewraca mocującego się o kolejną kimurę Polaka.

Wracamy na nogi. Polak trafia, ale częściowo na gardę – Soriano kontruje natomiast dwoma srogimi lewymi, które wchodzą czysto! Imadło naruszony, cofa się… Punahele rozpuszcza bomby, ale pruje powietrze, podczas gdy gdynianin odchodzi do boku. Hawajczyk za nim… Jesteśmy na środku oktagonu. Polak cofa się, cofa… Soriano rozpuszcza ręce w kombinacjach! Potężne bomby lądują na głowie próbującego kontrować podbródkiem Piechoty! Nasz zawodnik osuwa się na deski przy siatce, inkasując jeszcze sierpa z prawej. Zanim wkracza sędzia, Soriano dopełnia dzieła zniszczenia potężnym lewym…
Trzecia z rzędu porażka przez skończenie oznacza najprawdopodobniej koniec przygody Oskara Piechoty z UFC. Jego bilans w oktagonie wynosi 2-3.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC 245: Usman vs. Covington – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Przykre. Z całym szacunkiem dla Oskara, ale na tym poziomie tak nie można . Nie można mieć takiej defensywy w stójce, w sumie co ja pisze tam nie było żadnej defensywy. Ręce nisko opuszczone , zero balansu, zero kontroli dystansu, cofanie się prosto na siatkę….nosz ja pierd… Piechota musi wrócić do Polski i przemyśleć parę spraw.

Dodaj komentarz

Back to top button