Wyniki UFC 245: Matt Brown krwawo rozbił Bena Saundersa – VIDEO

Powracający do akcji po ponad 2-letniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi Matt Brown zdemolował Bena Saundersa.

W starciu otwierającym kartę wstępną gali UFC 245 w Las Vegas zaprawiony w bojach weteran Matt Brown (22-16) krwawo rozprawił się z Benem Saundersem (22-13-2).

Po serii wymian w stójce – niewiele z nich wynikło poza jednym ładnym prostym Browna – walka trafiła do parteru, z Nieśmiertelnym na górze. Słynący z gumowej gardy Saunders szybko złapał trójkąt z pleców, rozpuszczając srogie łokcie. Brown zachował jednak spokój, przenosząc akcje w pobliże siatki, gdzie świetnie wykluczał ręce rywala. W końcówce wydostał się, ale walka pozostała w parterze.

Początek drugiej odsłony należał zdecydowanie do Matta, który serią ciosów wstrząsając Benem. Dołożył srogie łokcie i kopniecie na głowę, ale wpadł w klincz – a z tej pozycji Saunders wciągnął go do gardy, rozpoczynając pracę gumową gardą. Brown wbił jednak oponenta w siatkę, przechodząc do półgardy. Rozpoczął kanonadę z góry. Dowodzony z narożnika przez Marka Colemana, spuścił kolejne łokcie z góry. Killa B z pomocą gumowej gardy utrudniał jednak pracę z góry Nieśmiertelnemu. Na pół minuty przed końcem rundy sędzia podniósł walkę. Tam Brown srogą kontrą na kopniecie wstrząsnął Saundersem. Z klinczu powalił rywala, następnie schodząc za nim do gardy. Stamtąd rozpuścił łokcie i soczyste uderzenia, ubijając Saundersa.

Dla Matta Browna jest to drugie z rzędu zwycięstwo przez nokaut. Poprzednie odniósł w listopadzie 2017 roku, ubijając Diego Sancheza.
Ben Saunders przegrał już czwartą kolejną walkę przed czasem, wobec czego jego dalsza przygoda z UFC stoi pod znakiem zapytania.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC 245: Usman vs. Covington – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply