UFC

Wyniki UFC 245: Kamaru Usman obronił złoto, ubił po krwawej jatce Colby’ego Covingtona – VIDEO

W ociekającej złą krwią walce wieczoru gali UFC 245 w Las Vegas Kamaru Usman po zażartej stójkowej jatce ubił w piątej rundzie Colby’ego Covingtona.

W daniu głównym gali UFC 245 w Las Vegas Kamaru Usman (16-1) obronił po raz pierwszy złoto kategorii półśredniej, pokonując Colby’ego Covingtona (15-2) przez techniczny nokaut w piątej rundzie.

Środek oktagonu. Usman stroną atakującą, ale tylko przez chwilę. Ciosy obu dochodzą celu. Dobre proste mistrza, ale pretendent odpowiada kopnięciami na korpus. Nigeryjczyk dobrze wykorzystuje przewagę zasięgu, trafia prostymi, głównie lewym. Covington jednak odpowiada ładnymi kombinacjami. Amerykanin podkręca tempo! Trafia serią uderzeń! Usman naruszony, ale dochodzi do siebie błyskawicznie. Bijatyka! Szalone wymiany w półdystansie! Pretendent szuka kopnięcia na głowę, mistrz frontali na korpus. Covington trafia coraz częściej! Usman odpowiada jednak dobrymi uderzeniami na korpus! Poczuł je Amerykanin, oj, poczuł! Colby przetrwał krótki kryzys, odpowiada ciosami, srogie sierpy dochodzą głowy Usmana, ale ten niewzruszony. Uderzenia pretendenta nie robią na nim większego wrażenia.

Początek drugiej rundy dla Usmana, trafia częściej, nadal poluje na schaby rywala. Obaj trafiają prostymi. Covington odpowiada, dwa śliczne krosy lądują na szczęce mistrza. I kolejne! Nigeryjczyk wstrząśnięty! Colby podkręca tempo, ale Nigeryjczyk ma już trudne chwile za sobą. Srogie wymiany w półdystansie! Covington coraz skuteczniejszy. Już nie oddaje tak ochoczo pola. Cios za cios! Pretendent nabiera jednak wyraźnie wiatru w żagle! Kopie w krocze mistrza? Przerwa, choć powtórki pozostawiają pewne wątpliwości, czy rzeczywiście Covington trafił kopnięcie, gdzie nie powinien. Walka wznowiona. Covington wyraźnie szybszy w półdystansie, raz za razem ostrzeliwuje statyczną głowę rywala. Mistrz jednak w końcówce trafia dobrymi uderzeniami na korpus, które pretendent bardzo mocno odczuł, próbując utrzymać dystans.

Dobry frontale Usmana na schaby. Covington szuka obalenia, ale mistrza dobrze się broni. W stójce Nigeryjczyk prezentuje się lepiej, coraz częściej trafia lewym prostym pomimo odwrotnego ustawienia Amerykanina. Aktywność Chaosa wyraźnie spadła. Kolejna bomba ląduje na korpusie Covingtona. Uśmiech znika z jego twarzy. Usman smaga przeciwnika kopnięciami na korpus. Dwie minuty do końca. Nigeryjczyk coraz wyraźniej przeważa, trafia raz za razem. Covington już nieco zdesperowany, szuka obszernych sierpów – i trafia! Poprawia kopnięciem! I kolejnym, ale wkłada mistrzowi palce w oczy! Przerwa. Po wznowieniu walki Chaos rusza żwawo, ale ciosy i kopnięcia na korpus stopują jego ofensywne zapędy. W ostatnich sekundach Colby – prawdopodobnie ze złamaną już szczęką – protestuje też, że dostał palcem w oko po przyjęciu soczystego krosa, po którym jego szczęka omal nie zawinęła się wokół jego głowy.

Usman smaga rywala lewym prostym i kopnięciami na korpus w pierwszych sekundach czwartej rundy. Amerykanin odpowiada jednak dobrymi uderzeniami! Usman naruszony! Wymiana! Colby szuka skończenia, ale nie jest w stanie posłać mistrza na deski. Kopnięcia Usmana, ciosy Covingtona. Jatka! Srogie wymiany! Obaj trafiają czysto! Wydaje się, że to jednak uderzenia Nigeryjczyka ważą więcej. Usman nie zapomina też o terroryzowaniu korpusu Amerykanina. Dobre ciosy autorstwa Colby’ego, ale Kamaru szybko dochodzi do siebie. Kolejne ostre wymiany w ostatnim fragmencie czwartej rundy.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Usman od początku piątej odsłony poluje na lewego prostego i frontale na korpus – z powodzeniem. Covington odpowiada lowkingami i śliczną kombinacją. Po dwóch minutach to pretendent skuteczniejszy, choć nawet gdy trafia czysto, nie jest w stanie naruszyć oponenta. Dobre proste mistrza. Covington poluje na wysokie kopnięcie, ale garda Usmana na posterunku. Aktywność Nigeryjczyka jakby odrobinę spadła. Dwie minuty do końca. Kamaru podkręca tempo, atakuje. Trafia srogimi sierpami! Covington naruszony! Cofa się! Jeszcze próbuje się uśmiechać, ale inkasuje kolejne ciosy! Prawy prosty Usmana! Colby na deskach! Wraca jednak ekspresowo na nogi, unikając dobitki! Nadal jednak okrutnie naruszony! Próbuje odpowiadać, ale Usman przepuszcza ciosy i posyła go prawym na deski raz jeszcze! Rzuca się za rywalem, spuszcza młoty z góry, raz na głowę, raz w jej tył! Kilka wchodzi czysto, sędzia wkracza i przerywa walkę! Nigeryjczyk świętuje, Amerykanin protestuje!

https://twitter.com/streetfitebanch/status/1206111313480617984?s=20

*****

UFC 245: Usman vs. Covington – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button