UFC

Wyniki UFC 244: świetnie dysponowany Lyman Good rozbił i ubił Chance’a Rencountre – VIDEO

Lyman Good nie dał żadnych szans Chance’owi Rencountre podczas gali UFC 244 w nowojorskim Madison Square Garden.

Walczący przed własną publicznością Lyman Good (21-5) zaprezentował bardzo dobrą formę w starciu z Chancem Rencountree (14-4), zwyciężając przez nokaut w trzeciej rundzie.

Pierwsza runda należała zdecydowanie do Gooda. Srogimi prawymi sierpami w kontrze odpowiadał na próby lowkingów ze strony rywala. Sam potężnymi wewnętrznymi lowkingami przestawiał wykroczną nogę odwrotnie ustawionego rywala. Dobrze pracował też lewym prostym, w defensywie na balansie unikając pięści Rencountre. Good wybronił się przed wszystkimi zapaśniczymi próbami oponenta, kilka razy srogimi kombinacjami zapoczątkowanymi w klinczu wstrząsając nim. W pewnej chwili rzucił nawet naruszonego Rencountre na siatkę, tam szukając skończenia. Chance przetrwał jednak nawałnicę ze strony nowojorczyka.

Początek drugiej odsłony również toczył się pod dyktando znacznie szybszego i lepszego pięściarsko Lymana. Przepuszczał niezdarne ciosy Rencountre, odpowiadając ślicznymi kombinacjami lub pojedynczym prawym. Od czasu do czasu kąsał też oponenta jabem. Chance pozostawał jednak cały czas w grze, a w pewnej chwili grzmotnął nawet Gooda dwoma ładnymi hakami na korpus, później dokładając ładnego lewego na głowę. Nowojorczyk niewiele jednak sobie z tego zrobił, w końcówce dosięgając jeszcze rywala ładnymi lewymi i lowkingami. Rencountree odpowiedział latającym kolanem, choć nie trafił czysto.
Good od pierwszych sekund trzeciej rundy dyktował warunki w oktagonie. Regularnie kąsał Rencountre szybkimi lewymi prostymi, okrutnie rozbijając mu twarz. Czaił się też na potężne prawe w kontrze po przepuszczeniu okolicznościowych już na tym etapie walki prób ofensywnych rywala. Wywierał presję, zamykał Rencountre na siatce. W końcu wstrząsnął przeciwnikiem kopnięciem na głowę, następnie posyłając go na deski ślicznym krosem. Okrutnie porozbijany i zakrwawiony Rencountre miał dość. Padł na deski, chroniąc się w żółwiu. Koniec!

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Lyman Good powraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Demianem Maią.

Seria dwóch wiktorii z rzędu Chance’a Rencountre dobiega końca. Jest to też jego pierwsza porażka przed czasem.

*****

UFC 244: Masvidal vs. Diaz – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button