UFC

Wyniki UFC 244: Hakeem Dawodu niejednogłośnie lepszy od Julio Arce

Hakeem Dawodu odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo, niejednogłośnie pokonując Julio Arce podczas gali UFC 244 w Madison Square Garden.

W pojedynku otwierającym galę UFC 244 w Nowym Jorku Hakeem Dawodu (11-1-1) po wyrównanym starciu wypunktował Julio Arce (16-4).

odwrotnie ustawiony arce duzo

Dawodu rozpoczął agresywniej, od serii różnorodnych kopnięć. Arce uniknął większości z nich, ale jednym z niskich Kanadyjczyk prawdopodobnie uszkodził lewą nogę odwrotnie ustawionego kolumbijskiego Amerykanina. W stójce Dawodu był nieco skuteczniejszy – przede wszystkim w obszarze kopnięć, szczególnie niskich oraz okolicznościowo frontalnych. Hakeem umiejętnie kontrował też lowkingami wysokie kopnięcia rywala, wcześniej dobrze je przepuszczając lub blokując. Arce prezentował się natomiast nieco lepiej od strony bokserskiej – zanotował kilka dobrych uderzeń, jednym z lewych sierpowych w kontrze odrobinę nawet naruszając Kanadyjczyka.

W drugiej odsłonie Arce nadal wyglądał lepiej boksersko – kilka razy zdzielił rywala ładną kombinacją jaba z lewym sierpem – ale Dawodu kopał skuteczniej, mając też przewagę siłową w klinczu. Amerykanin zanotował na dwie minuty przed końcem rundy obalenie, doskonale zachodząc potem próbującemu wracać na nogi rywalowi za plecy, ale szybko stracił dogodną pozycję i z czasem walka wróciła na nogi.
Pierwsza połowa ostatniej rundy należała do Kanadyjczyka. Smagał Arce frontalnymi kopnięciami na korpus, zaczął notować też dobre ciosy, dłuższymi fragmentami utrzymując też Amerykanina w klinczu na siatce, gdzie atakował kolanami z tajskiej klamry. W drugiej części ostatniej odsłony to Arce prezentował się jednak lepiej – podkręcił tempo w stójce, wykorzystując swoją przewagę szybkościową. Dawodu nie pozostawał mu dłużny, udanie broniąc się też przed próbami zapaśniczymi Arce – to jednak Amerykanin był skuteczniejszy, lepiej odnajdując się w wymianach w półdystansie. Nie był jednak w stanie wstrząsnąć większym rywalem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Sędziowie wskazali niejednogłośnie (2 x 29-28, 28-29) na odnoszącego czwarte zwycięstwo z rzędu i tym samym zbliżającego się do czołowej piętnastki wagi piórkowej Hakeema Dawodu.

*****

UFC 244: Masvidal vs. Diaz – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button