Wyniki UFC 242: Paul Felder po krwawej jatce wypunktował Edsona Barbozę

Po ostrej stójkowej walce Paul Felder wypunktował Edsona Barbozę, rewanżując się Brazylijczykowi za porażkę z 2015 roku.

W co-main evencie gali UFC 242 w Abu Zabi Paul Felder (17-4) pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską Edsona Barbozę (20-8).

Barboza rozpoczął walkę od serii srogich lowkingów, które Felder spróbował skontrować obrotowymi backfistami – ale bez powodzenia. Mocne kopnięcie na korpus autorstwa Brazylijczyka doszło celu. Felder odpowiada ciosami, naciera, próbuje ograniczyć rywalowi przestrzeń. Szuka obalenia, pod siatką, ale Barboza dobrze się broni, a z czasem wraca na środek oktagonu. Kolejne atomowe lowkingi Brazylijczyka. Obaj wdają się w ostre wymiany w półdystansie – Barboza precyzyjniejszy, ale wiele ryzykuje. Amerykanin już porozbijany, zakrwawiony – ale naciera. Soczyste kopnięcie na korpus w wykonaniu Edsona. Próbuje kolejnego, ale Felder blokuje je. Amerykanin próbuje ostrych 3-uderzeniowych kombinacji, ale pruje nimi powietrze. Proste Barbozy działają lepiej. Dwa kapitalne lewe sierpy w wykonaniu Brazylijczyka, ale Amerykanin dobrze je znosi. Felder szuka łokci z doskokiem, ale inkasuje potężnego middlekicka. Nadal jednak stara się wywierać presję, nie dawać rywalowi miejsca na kopnięcia. Barboza dobrze krąży jednak do boku, choć presja ze strony Feldera nie ustaje.

Edson z ostrymi kopnięciami na łydkę i korpus na otwarcie drugiej rundy. Felder odpowiada jednak dobrymi ciosami w półdystansie. Brazylijczyk dobrze unika kombinacji rywala – trafia dobrze hakiem na korpus z lowkingiem. Amerykanin nie zwalnia jednak tempa – w rezultacie Barboza kontruje obaleniem. Kładzie Feldera na plecach. A tam krwawa rzeź, bo porozcinany już Irlandzki Smok łokciami z pleców rozcina Barbozę. Brazylijczyk odpowiada jednak własnymi uderzeniami, ale potem musi bronić się przed balachą udanie. Amerykanin wykorzystuje okazję i wraca na nogi, choć Barboza stara się go utrzymać na dole. W stójce Amerykanin nadal naciera, choć inkasuje kilka ciosów. Wydaje się jednak łapać wiatr w żagle, przejmując stery walki w swoje ręce. Dosięga Barbozę coraz częściej. Szuka ostrych łokci. Edson dobrze broni się przed zapaśniczą próbą Paula, którą ten ponawia w ostatnich sekundach – również bez powodzenia.

Ostre wymiany z obu stron rozpoczynają rundę trzecią. Felder agresywniejszy i aktywniejszy – wydaje się też świeższym zawodnikiem. Barboza szuka dystansu, krąży. Jego lewe kopnięcie na korpus przekroku nadal nadal jest szybkie jak błyskawica. W półdystansie Felder rozdaje jednak karty, trafia znacznie częściej. Śliczna kontra prawym sierpem w wykonaniu Barbozy, ale Felder nie zwalnia tempa. Srogi lowking Brazylijczyka, który trafia też obrotowym backfistem. Chwilę potem poprawia kontrującym kolanem na głowę.

Felder nadal jednak wywiera presję, szuka wymian. Obaj zawodnicy mocno porozbijani. Amerykanin trafia serią ciosów. Półtorej minuty do końca. Aktywność Brazylijczyka mocno spadła. Felder zamyka rywala na siatce w klinczu, gdzie atakuje krótkimi uderzeniami. Junior uwalnia się, ale z czasem walka ponownie trafia do klinczu – tym razem z inicjatywy Brazylijczyka, który w ostatnich sekundach na chwilę przenosi walkę do parteru.
Sędziowie wskazali niejednogłośnie (30-27, 27-30 i 29-28) dla Paula Feldera, który tym samym rewanżuje się Edsonowi Barbozie za porażkę sprzed czterech lat.

Amerykanin odnosi w ten sposób drugie z rzędu zwycięstwo i piąte w ostatnich sześciu występach.

Dla Edsona Barbozy jest to druga z rzędu porażka i już czwarta w pięciu ostatnich pojedynkach.

*****

UFC 242: Khabib vs. Poirier – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    8 września 2019 at 14:39

    1. Barboza ma najszybsze kopnięcia po przekroku jakie widziałem .
    2. Jak Felder wytrzymał wszystkie te ciosy/kopnięcia na korpus? Jest z innej planety czy pije sok z gumijagód?
    3. Piękna praca z dołu Feldera, w 2 rundzie. Wydaje mi się że była momentem zwrotnym walki.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply