UFC

Wyniki UFC 241: Derek Brunson wypunktował Iana Heinischa

Derek Brunson wykluczył zapasy Iana Heinischa, będąc skuteczniejszym w stójce i tym samym notując ważen zwycięstwo w Anaheim.

Derek Brunson (20-7) odniósł cenne zwycięstwo, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską faworyzowanego Iana Heinischa (13-2) w pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC 241 w Anaheim.

Heinisch rozpoczął walkę piekielnie agresywnie, wysokim kopnięciem w pierwszych sekundach posyłając Brunsona na deski.

Ten jednak szybko się pozbierał, zwalniając tempo walki w klinczu po nieudanym obaleniu, przy okazji którego Heinisch popisał się kapitalnym balansem. Po rozerwaniu klinczu Heinisch wywarł presję, dosięgając Brunsona dobrymi ciosami – ten jednak odpowiedział dobrymi kontrami na niskie kopnięcia. Walka wyrównała się. Heinisch polował na prawego sierpa po przekroku, a odwrotnie ustawiony Brunson na krosa. Derek poszukał obalenia, ale po raz kolejny defensywa zapaśnicza nie zawiodła Heinischa. W końcówce Brunson zaliczył jednak kilka udanych ciosów, szukając ponownie obalenia.

Początek drugiej odsłony również należał do bardziej doświadczonego z Amerykanów. Brunson zdzielił Heinisch serią prostych, dobrze broniąc się przed próbami nieco desperackich obaleń ze strony rywala. Derek był aktywniejszy i skuteczniejszy, obijając rywala ciosami prostymi i kopnięciami na korpus. Ian czaił się na ostre sierpy, ale większość z nich pruła powietrze. Heinisch nie był też w stanie przewracać Brunsona pomimo kilku podejść zapaśniczych.

W trzeciej rundzie obaj zawodnicy byli już bardzo zmęczeni i w swoich poczynaniach chwilami mocno nieporadni. Heinisch podkręcił jednak tempo, niczym zombie nacierając na rywala, którego zdzielił kilkoma dobrymi, czystymi ciosami, głównie na rozerwanie klinczu. Brunson gnębił go jednak nadal kopnięciami na korpus, które wyraźnie sprawiały Heinischowi sporo problemów, osłabiając jego presję.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1162917518828285954?s=20

Sędziowie jednogłośnie wskazali na Dereka Brunsona w stosunku 3 x 29-28. W ten sposób odnosi on drugie zwycięstwo z rzędu, jednocześnie przerywając serię dwóch wiktorii w UFC Iana Heinischa.

*****

UFC 241: Cormier vs. Miocic II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button