UFC

Wyniki UFC 238: Tony Ferguson rozbił Donalda Cerrone

Tony Ferguson odniósł dwunaste zwycięstwo z rzędu, pokonując Donalda Cerrone w Chicago przez techniczny nokaut z powodu niezdolności do walki.

W piekielnie istotnym dla układu sił w kategorii lekkiej starciu – zdaniem ludzi przyzwoitych: eliminatorze do walki o złoto – Tony Ferguson (25-3) porozbijał Donalda Cerrone (36-12).

Cerrone rozpoczyna od kopnięć – niskiego i na korpus. Dobre ciosy proste Kowboja. Ferguson atakuje korpus. Naciera, ale inkasuje ciosy na głowę. Ładny prawy Tony’ego. Donald odpowiada jabem, ale inkasuje serię od Fergusona. Obaj wdają się w ostre wymiany. Proste obu dochodzą celu. El Cucuy agresywniejszy, ale Cerrone nie oddaje pola. Śliczny łokieć Fergusona. Cerrone cały czas jednak w grze, odpowiada serią prostych. Tony szuka korpusu. Mocne proste z obu stron. Soczysty frontal na korpus autorstwa Fergusona. I kolejny. Donald wyraźnie je odczuł, jakby zgięty już delikatnie. Pozostaje cały czas jednak w grze, choć Tony powoli przejmuje inicjatywę. Jest aktywniejszy, wyprowadza więcej ciosów prostych, uzupełniając je też srogimi smagającymi kopnięciami na korpus. W końcówce Kowboj jednak rozkręca się, wstrząsa rywalem. Bijatyka, cios za cios! Donald wychodzi z tych wymian lepiej. Przerwa.
Początek rundy drugiej dla Fergusna, który trafia mocnym jabem. Tony dokłada frontale, ale Donald odpowiada kombinacją. Jakby podirytowany El Cucuy podkręca tempo. Smaga rywala prostymi, kopnięciami. Cerrone nie pozostaje mu jednak dłużny. Szczególnie na rozerwanie klinczu gnębi Fergusona kombinacjami. Wojna! Twarz Donalda już mocno rozbita, ale trafia serią uderzeń! Ferguson niewiele jednak sobie z tego robi, dosięga przeciwnika obrotowym łokciem. Coraz skuteczniej kontruje też ostre szarże Donalda, odpowiadając na wstecznym. Przewaga Fergusona wyraźnie wzrasta. Dręczy rywala prostymi, kopnięciami na korpus, kontrami, szuka łokci. Nieustannie naciera, nie daje Donaldowi czasu i miejsca na kopnięcia. Na złapanie oddechu. Kowboj nieustannie poluje jednak na wysokie kopnięcie po wyprowadzeniu ciosów, ale bez powodzenia. Ferguson wyraźnie świeższy, aktywniejszy, Cerrone powoli nie wytrzymuje tempa. Ostre ciosy Tony’ego na koniec rundy – jeden już po syrenie, za co otrzymuje gwizdy.

Przed wyjściem do trzeciej rundy oko Kowboja zamknięte! Z powodu próby wysmarkania nosa? Koniec! Lekarze nie dopuszczają Donalda do walki!


https://twitter.com/SteveKMMA/status/1137568447603257347

El Cucuy nie ukrywał po walce, że nie tak chciał zwyciężyć, wyrażając nawet gotowość do rewanżu – nikomu niepotrzebnego. Rozgoryczony, zirytowany, wygwizdany przez kibiców.

*****

UFC 238: Cejudo vs. Moraes – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 7

  1. Strasznie rozczarowujace zakończenie. Widać po Tonym, że ten cios był w emocjach i na pewno nie był to celowy faul.
    Co do twarzy Kowboja – przez peknieta kość zamiast powietrze pójść nosem poszło pod oko – dlatego próbował je „wycisnąć”. Mój znajomy też tak kiedyś miał, jak oberwal kastetem z zaskoczenia.

  2. Zakończenie jak zakończenie , do tego momentu i tak już było po Kowboju (tak wiem że to mma i nigdy nic nie wiadomo). Tony wyglądał jak milion dolarów. Jakby każda z jego kończy (plus łokcie) była żyletką, taki ostry był . Spodziewałem się , że będzie to w miarę wyrównana walka , a to była presja i dominacja Fergusona od 1 minuty. Jestem zaskoczony, podekscytowany i zdecydowanie napalony na jego walkę z Khabibem (dużo bardziej niż przedostatni raz , ale już prawie tak samo jako ostatni 😂)

Dodaj komentarz

Back to top button