UFC

Wyniki UFC 238: Tatiana Suarez blisko walki o pas, pokonała Ninę Ansaroff

Nie bez problemów, ale Tatiana Suarez odniosła piąte z rzędu zwycięstwo, pokonując Ninę Ansaroff podczas gali UFC 238.

W wyróżnionej walce karty wstępnej, postrzeganej przez wielu jako eliminator do starcia o pas 115 funtów, Tatiana Suarez (8-0) pokonała jednogłośną decyzją Ninę Ansaroff (10-6).

Już pierwsze niskie kopnięcie ze strony Ansaroff Suarez zamieniła na obalenie, układając sobie rywalkę na plecach pod siatką. Z czasem Nina zdołała jednak wrócić na nogi, ale tylko na chwilę, bo Tatiana nie wypuściła jej, ponownie pod ogrodzeniem kładąc ją na plecach. Ansaroff broniła się jednak całkiem nieźle – a nawet tu i ówdzie trafiła kopnięciem z pleców – nie dając zrobić sobie większej krzywdy. Nie była jednak w stanie wrócić na nogi, w ostatnich sekundach inkasując kilka uderzeń.
Po serii wymian na otwarcie drugiej rundy – obie trafiły kilkoma uderzeniami – Suarez zeszła do nóg Ansaroff, kładąc ją pod siatką na plecach. Nina z czasem wróciła co prawda na nogi, ale pozostała unieruchomiona w klinczu – Tatiana ponownie cisnęła nią o deski. Z góry w końcu utorowała sobie drogę do pozycji, z której zdzieliła Ansaroff kilkoma dobrymi uderzeniami. Nina wróciła jednak na nogi. W klinczu dostała kolanem w krocze i walkę na chwilę przerwano. Wznowiono ją już na środku oktagonu. Tam to Suarez notowała więcej sukcesów, kontrując próby kopnięć ciosami prostymi.

Trzcia runda toczyła się natomiast w stójce, bo Ansaroff wybroniła się przed wszystkimi zapaśniczymi próbami Suarez. O ile w pierwszej części Tatiana nacierała i nieźle sobie radziła, to z biegiem czasu Ansaroff przejęła stery walki w swoje ręce, kilka razy soczystymi ciosami i kopnięciami dosięgając zapaśniczkę. W ostatnich sekundach poszukała nawet po skończenie, ale bez powodzenia.

Sędziowie jednogłośnie wypunktowali pojedynek w stosunku 29-28 dla Tatiany Suarez, która odnosi piąte z rzędu zwycięstwo. Po walce zwyciężczyni wyraziła nadzieję, że w kolejne zmierzy się z mistrzynią Jessicą Andrade.

*****

UFC 238: Cejudo vs. Moraes – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button