UFC

Wyniki UFC 238: Henry Cejudo przetrwał piekło, ubił Marlona Moraesa – VIDEO

Henry Cejudo sięgnął po drugi pas mistrzowski, powracając z piekielnie dalekiej podróży w starciu z Marlonem Moraesem.

W walce wieczoru gali UFC 238 w Chicago Henry Cejudo (15-2), przetrwawszy ogromne problemy, znokautował w trzeciej rundzie Marlona Moraesa (22-6-1).

Moraes zaczął walkę od atomowych kopnięć na wszystkich wysokościach. Lewy sierp Brazylijczyka dochodzi celu. Ostre wymiany, obaj trafiają. Moraes piekielnie pewny siebie. Dosięga Cejudo lowkingami. I kolejny. Amerykanin szuka obalenia, ale jest powstrzymany. Mistrz 125 funtów zmienia pozycję na odwrotną, ale Moraes rozpoczyna okopywanie jego prawej nogi. Amerykanin kompletnie bez pomysłu i bez odpowiedzi. W końcu przedziera się do półdystansu, tam trafiając – Moraes jednak niewiele sobie z tego robi i kontynuuje rozbijanie wykrocznej nogi Cejudo. Do narożnika Henry schodzi, kuśtykając i zerkając na swoje nogi.
W drugiej odsłonie Moraes kontynuował okopywanie nóg Cejudo, tu i ówdzie próbując też zaskoczyć Amerykanina kopnięciem na głowę. Jednak w drugiej połowie rundy Posłaniec podkręcił tempo, zasypując Brazylijczyka kanonadą ciosów! Jeden za drugim! Niemal wszystko wchodzi! Moraes chwieje się! Ale odpowiada kopnięciem na głowę! Cejudo zjada je i kontynuuje natarcie! Ostre kolana w klinczu! Głowa Moraesa odskakuje raz za razem! Ale w końcówce odpowiada! Potężnym prawym sierpem wstrząsa Amerykaninem, ale rozbrzmiewa syrena kończąca drugą rundę.

Cejudo agresywniejszy i aktywniejszy na otwarcie rundy trzeciej. Naciera jak zły! Inkasuje uderzenia, ale przebija się przez nie, dopada Brazylijczyka w klinczu, tam zasypując go kolanami. Moraes okrutnie zmęczony! Trafia do parteru! Anakonda w wykonaniu Amerykanina, ale Marlon broni się resztką sił. W końcówce Cejudo podkręcił jednak tempo, bombardując Moraesa z góry! Brazylijczyk nie miał już sił, aby się bronić, inkasując uderzenie za uderzeniem! Sędzie przerywa walkę!

https://twitter.com/vaobhr/status/1137587127825252352

Po zdobyciu drugiego pasa mistrzowskiego Henry Cejudo zażądał większych pieniędzy od Dany White’a, zapowiadając, że chce zarabiać jak zawodnicy z wagi ciężkiej. Nie wykluczył też marszu po pas wagi piórkowej.

*****

UFC 238: Cejudo vs. Moraes – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button