Wyniki UFC 238: Henry Cejudo przetrwał piekło, ubił Marlona Moraesa – VIDEO

Henry Cejudo sięgnął po drugi pas mistrzowski, powracając z piekielnie dalekiej podróży w starciu z Marlonem Moraesem.

W walce wieczoru gali UFC 238 w Chicago Henry Cejudo (15-2), przetrwawszy ogromne problemy, znokautował w trzeciej rundzie Marlona Moraesa (22-6-1).

Moraes zaczął walkę od atomowych kopnięć na wszystkich wysokościach. Lewy sierp Brazylijczyka dochodzi celu. Ostre wymiany, obaj trafiają. Moraes piekielnie pewny siebie. Dosięga Cejudo lowkingami. I kolejny. Amerykanin szuka obalenia, ale jest powstrzymany. Mistrz 125 funtów zmienia pozycję na odwrotną, ale Moraes rozpoczyna okopywanie jego prawej nogi. Amerykanin kompletnie bez pomysłu i bez odpowiedzi. W końcu przedziera się do półdystansu, tam trafiając – Moraes jednak niewiele sobie z tego robi i kontynuuje rozbijanie wykrocznej nogi Cejudo. Do narożnika Henry schodzi, kuśtykając i zerkając na swoje nogi.
W drugiej odsłonie Moraes kontynuował okopywanie nóg Cejudo, tu i ówdzie próbując też zaskoczyć Amerykanina kopnięciem na głowę. Jednak w drugiej połowie rundy Posłaniec podkręcił tempo, zasypując Brazylijczyka kanonadą ciosów! Jeden za drugim! Niemal wszystko wchodzi! Moraes chwieje się! Ale odpowiada kopnięciem na głowę! Cejudo zjada je i kontynuuje natarcie! Ostre kolana w klinczu! Głowa Moraesa odskakuje raz za razem! Ale w końcówce odpowiada! Potężnym prawym sierpem wstrząsa Amerykaninem, ale rozbrzmiewa syrena kończąca drugą rundę.

Cejudo agresywniejszy i aktywniejszy na otwarcie rundy trzeciej. Naciera jak zły! Inkasuje uderzenia, ale przebija się przez nie, dopada Brazylijczyka w klinczu, tam zasypując go kolanami. Moraes okrutnie zmęczony! Trafia do parteru! Anakonda w wykonaniu Amerykanina, ale Marlon broni się resztką sił. W końcówce Cejudo podkręcił jednak tempo, bombardując Moraesa z góry! Brazylijczyk nie miał już sił, aby się bronić, inkasując uderzenie za uderzeniem! Sędzie przerywa walkę!

Po zdobyciu drugiego pasa mistrzowskiego Henry Cejudo zażądał większych pieniędzy od Dany White’a, zapowiadając, że chce zarabiać jak zawodnicy z wagi ciężkiej. Nie wykluczył też marszu po pas wagi piórkowej.

*****

UFC 238: Cejudo vs. Moraes – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply