UFC

Wyniki UFC 238: Eddie Wineland znokautował Grigoria Popova – VIDEO

Wyniki na żywo i relacja z gali UFC 238: Cejudo vs. Moraes, która odbędzie się w Chicago.

Eddie Wineland (24-13-1) odniósł niezwykle cenne zwycięstwo, w drugiej rundzie nokautując Grigoria Popova (14-3) podczas gali UFC 238 w Chicago.
Amerykanin rozpoczął bardzo agresywnie, zmuszając szukającego przestrzeni do kopnięć Rosjanina do oddania pola. Zdzielił Popova kilkoma soczystymi krosami, rozcinając mu łuk brwiowy. Z czasem jednak Rosjanin dosięgnął Winelanda kilkoma dobrymi kopnięciami na nogi i korpus. Chętnie mieszający pozycje debiutant polował też na kontrujące kolana, ale jedną z takich prób przypłacił zainkasowaniem soczystego krosa w kontrze. W końcówce rundy Wineland podkręcił jeszcze tempo, kilkoma kolejnymi ciosami dosięgając rywala.

Początek drugiej rundy należał jednak zdecydowanie do Popowa, który zdzielił go kilkoma soczystymi prawymi, raz nawet posyłając go na deski. Z czasem Amerykanin doszedł jednak do siebie, choć walka wyrównała się. Boksersko to nadal amerykański weteran prezentował się lepiej, ale Rosjanin gnębił go niskimi kopnięciami oraz tymi na korpus, polując też na te na głowę. W końcu jednak Wineland serią potężnych prawych okrutnie wstrząsnął Popovem! Jeden! Drugi! Trzeci! Rosjanin na deskach! Amerykanin szuka gilotyny, ale rezygnuje, pozwala rywalowi wstać. I słusznie, bo Popov nadal naruszony – kilka kolejnych krosów potem Wineland potężnym prawym sierpem posyła Popova na deski po raz ostatni, dopełniając dzieła zniszczenia uderzeniami z góry!

35-latek powraca w ten sposób na zwycięskie tory po dwóch porażkach. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w oktagonie od grudnia 2016 roku, gdy ubił Takeyę Mizugakiego.

*****

UFC 238: Cejudo vs. Moraes – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button