Wyniki UFC 237: Jared Cannonier zarąbał Andersona Silvę lowkingami – VIDEO

Jared Cannonier odniósł najcenniejsze zwycięstwo w sportowej karierze, podczas gali UFC 237 pokonując Andersona Silvę.

W co-main evencie gali UFC 237 w Rio de Janeiro Jared Cannonier (12-4) pokonał legendarnego Andersona Silvę (34-10), któremu tak okrutnie okopał nogę, że Brazylijczyk nie był w stanie kontynuować walki – prawdopodobnie na skutek kontuzji po jednym z kopnięć.
Cannonier agresywniejszy od początku walki. Okopuje wykroczną nogę odwrotnie ustawionego Silvy. Już kilka kopnięć doszło celu. I kolejne. Minuta walki. Obaj bardzo uważni. Kolejny lowking w wykonaniu Amerykanina. Poprawia prawym na głowę. Jeszcze jeden lowking! Noga Brazylijczyka przestawiona. W końcu Silva odpala – middlekick ląduje na schabach Cannoniera. Amerykanin odpowiada prawicą, potem znów smagając wykroczną nogę Pająka. Silva w końcu się budzi – latające kopnięcie, choć zblokowane. Poprawia jednak okrężnie na korpus. Cannonier szybko jednak odzyskuje rytm. Dwa srogie prawe dochodzą szczęki cofającego się na siatkę Brazylijczyka. Amerykanin wpada w klincz, ale tam jest unieruchomiony przez rywala. Z czasem rozrywa jednak klincz z ciosami – wracamy na środek oktagonu. Tam obaj nieco aktywniej – ale do czasu. Cannonier po raz kolejny potężnym lowkingiem przestawia wykroczną nogę panicznie na tym etapie reagującego już na kopnięcia Silvy. Brazylijczyk upada, prawdopodobnie na skutek kontuzji. Koniec walki.

Dla Amerykanina – okrutnie wybuczanego przez brazylijskich fanów – jest to drugie z rzędu zwycięstwo w kategorii średniej.

Anderson Sila stwierdził natomiast w krótkim wywiadzie w oktagonie, że już podczas obozu przygotowawczego nabawił się urazu nogi.

*****

UFC 237: Namajunas vs. Andrade – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply