UFC

Wyniki UFC 228: Darren Stewart przetrwał nawałnicę, ubił Charlesa Byrda – video

Darren Stewart nie miał najłatwiejszej przeprawy w starciu z Charlesem Byrdem podczas gali UFC 228 – ale ostatecznie skończył z tarczą.

Darren Stewart (9-3) miał sporo problemów z Charlesem Byrdem (10-5) w walce otwierającej kartę wstępną UFC 228 w Dallas, ale przetrwawszy ataki Amerykanina rozbił go i ostatecznie ubił w drugiej rundzie.
W pierwszej rundzie starcia otwierającego kartę wstępną Charles Byrd (10-4) prezentował się lepiej od Darrena Stewarta (8-3). Nie był co prawda w stanie przewrócić Brytyjczyka – pomimo kilku prób – ale rozdawał karty w stójce, trafiając dobrymi prostymi, także w kombinacjach, oraz przeważał w klinczu, tam kontrolując rywala i od czasu do czasu kąsając go krótkimi łokciami oraz brudnym boksem.

Początek drugiej rundy również należał do Amerykanina, który soczystym krosem ustawionym serią lewych prostych zachwiał nawet Dentystą. Ten jednak przetrwał nawałnicę rywala, zwolnił walkę w klinczu. I właśnie rozrywając tenże klincz, zdzielił Byrda krótkim łokciem, mocno go naruszając. Z furią zaatakował Amerykanina, rozbijając go pod siatką. Ten salwował się ucieczką, ale na niewiele się to zdało, bo Brytyjczyk nie dawał mi ani chwil wytchnienia, kontynuując nawałnicę. W końcu posłał rywala na deski kolejnym łokciem, zmuszając w ten sposób sędziego do interwencji.

Dla brytyjskiego średniego jest to drugie z rzędu zwycięstwo w oktagonie amerykańskiego giganta – i drugie z rzędu przez nokaut w drugiej rundzie.

*****

UFC 228: Woodley vs. Till – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button