Wyniki UFC 226: Daniel Cormier znokautował Stipego Miocica – video


Daniel Cormier odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, detronizując byłego już mistrza kategorii ciężkiej Stipego Miocica podczas gali UFC 226.

W walce wieczoru gali UFC 226 w Las Vegas pomiędzy dwoma mistrzami Daniel Cormier (19-1) odebrał złoto kategorii ciężkiej Stipemu Miocicowi (18-3), zapisując się na kartach historii.
Miocic od początku wywarł presję, zamykając Cormiera na siatce. Tam odpalił swoją prawicę, ale DC zanurkował do prawej. Po kolejnej wymianie, w której Cormier trafił podbródkiem, poprzedzając go lowkingiem, walka przeniosła się do klinczu – z inicjatywy Miocica. Mistrz kategorii ciężkiej przewrócił na chwilę mistrza 205 funtów, ale ten szybko wstał. DC pozostawał unieruchomiony na siatce. Tam na rozerwanie klinczu Stiopic trafił kolanem na głowę, poprawiając kombinacja 1-2. Cormier dał mu jednak do zrozumienia, że nic się nie stało. W stójce Miocic ponownie trafił, ale Cormier odgryzł się szybkimi prostymi. Regularnie też maltretował wykroczną nogę rywala srogimi lowkigami na wysokości łydki – takimi, jakich Stiopic nie znosi. Miocic zaczął jednak korzystać z kombinacji 1-2, dokładając też lewego sierpa. Wydawało się, że Cormier jest naruszony! DC przetrwał nawałnicę i… odpłacił rywalowi kilkoma soczystymi ciosami, także prostymi, mocno nim wstrząsając. Ruszył do szarży, ale Stiopic doszedł do siebie. DC zaatakował palcami w oczy – nie po raz pierwszy w tej walce – i sędzia przerwał pojedynek, ostrzegając reprezentanta American Kickboxing Academy. Po wznowieniu to znacznie szybszy w półdystansie i z łatwością się tam przedzierający Cormier rozdawał karty, ponownie dosięgając szczęki rywala serią ciosów. Walka trafiła do klinczu na środku oktagonu, a tam na jego rozerwanie DC ustrzelił Miocica potężnym prawym! Stipe padł na deski, ledwie żywy. Cormier dopadł go i serią uderzeń z góry dopełnił dzieła zniszczenia.

Po wszystkim Daniel Cormier wyzwał do walki Brocka Lesnarai zaczęło się szaleństwo…

*****

UFC 226: Miocic vs. Cormier – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *