UFC

Wyniki UFC 224: Warlley Alves zamyka oko Sultanowi Alievowi, narożnik poddaje Rosjanina – video

Warlley Alves zdominował w klinczu Sultana Alieva, okrutnie rozbijając mu oko podczas gali UFC 224 w Rio de Janeiro.

W wyróżnionej walce karty UFC Fight Pass gali UFC 224 w Rio de Janeiro Warlley Alves (12-2) pokonał przez techniczny nokaut niewidzianego w oktagonie od 2016 roku Sultana Alieva (14-3).




W pierwszej rundzie Brazylijczyk vył agresywniejszy i precyzyjniejszy w stójce, gdzie trafiał głównie lowkingami, poszukując też ostrych kombinacji kończonych próbami high kicków. Przede wszystkim jednak przeważał w klinczu, gdzie trafił wieloma dobrymi kolanami na korpus. Aliev pozostawał jednak cały czas w grze i wydawało się nawet, że w końcówce rundy wyglądał na świeższego.

Druga odsłona toczyła się głównie w klinczu, gdzie przez większość czasu to Brazylijczyk wciskał rywala do siatki – nie odwrotnie. Ba, krótkim lewym okrutnie podbił mu oko, które szybko zaczęło puchnąć. W końcówce rundy, gdy walka wróciła na środek oktagonu, Brazylijczyk poprawił jeszcze kopnięciem na głowę i lewym sierpem, jeszcze bardziej naruszając prawe oko Rosjanina.

Gdy druga runda dobiegła końca, oko Alieva było już zamknięte – w rezultacie walka została bardzo słusznie przerwana, a jak się później okazało, to narożnik Rosjanina zdecydował się go poddać.

Dla Brazylijczyka jest to drugie zwycięstwo z rzędu. W wywiadzie po walce rzucił wyzwanie jednej ze swoich oktagonowych ofiar – Colby’emu Covingtonowi.

*****

UFC 224: Nunes vs. Pennington – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button