UFC

Wyniki UFC 224: John Lineker znokautował Briana Kellehera – video

O kowadłach w pięściach Johna Linekera przekonał się podczas gali UFC 224 Brian Kelleher, który padł pod uderzeniami Brazylijczyka.

W ważnym dla układu sił w kategorii koguciej pojedynku John Lineker (31-8) zadał pierwszą w karierze porażkę przez nokaut Brianowi Kelleherowi (19-9), ubijając go w trzeciej rundzie podczas gali UFC 224 w Rio de Janeiro.
Pierwsza runda walki przebiegała pod dyktando agresywnie nastawionego Brazylijczyka, który swoim zwyczajem atakując kombinacjami ciosów na głowę i korpus, kilka razy solidnie zachwiał Amerykaninem, raz nawet posyłając go na deski. Zdzielił też Kellehera dobrymi lowkingami na wysokości łydki. Amerykanin pozostawał jednak w grze, od czasu do czasu odgryzając się pojedynczymi ciosami i tu i ówdzie poszukując – bez powodzenia – obaleń.

Druga odsłona takż należała do Linekera, który jednym z ciosów na korpus naruszył Kellehera. Brazylijczyk trafiał zdecydowanie częściej, będąc znacznie agresywniejszym – ale Kelleher dobrze znosił uderzenia, przyzwoicie pracując na nogach oraz od czasu do czasu odpowiadając kontrami.

Na początku trzeciej rundy Kelleher miał swoją szansę, gdy znalazł się na górze po nieudanej próbie gilotyny w wykonaniu Linekera, ale nie był w stanie jej wykorzystać. Brazylijczyk wrócił na nogi, a tam kontynuował ostrzał, mieszając bomby na korpus z bombami na głowę. Jednym z uderzeń naruszył rywala, rzucając się następnie w szaloną za nim pogoń. Kelleher próbował jeszcze odpowiadać ze wstecznego, ale bez powodzenia. W końcu kowadłoręki Brazylijczyk ustrzelił go kombinacją prawego na korpus i lewego na głowę, po którym Amerykaninowi na chwilę zgasło światło – runął z łoskotem na deski, gdzie się ocknął, ale Lineker bardzo przytomnie nie kontynuował natarcia.

https://twitter.com/EatinAssIsVegan/status/995501341177929728

Dla Johna Linekera jest to drugie zwycięstwo z rzędu i ósme w ostatnich dziewięciu potyczkach. Jedynej porażki doznał z rąk aktualnego mistrza TJ-a Dillashawa.

*****

UFC 224: Nunes vs. Pennington – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button