UFC

Wyniki UFC 221: Jussier Formiga ustrzelił backfistem i udusił Bena Nguyena – video

Jussier Formiga zaprezentował bardzo dobrą formę podczas gali UFC 221 w Perth, gdzie udusił Bena Nguyena, zbliżając się do walki o złoto 125 funtów.

W pojedynku otwierającym kartę wstępną gali UFC 221 w Perth Jussier Formiga (21-5) w trzeciej rundzie efektownie ustrzelił a następnie udusił Bena Nguyena (17-6).
Mieszkający w Australii Amerykanin od początku walki miał poważne problemy z unikaniem klinczu, choć dobrze bronił się przed obaleniami Brazylijczyka. Do czasu jednak, bo w końcu – po raz kolejny wyprowadzając nieprzygotowane kopnięcie na głowę, dał złapać Formidze podwójny podchwyt, lądując na plecach. Tam Brazylijczyk szybko przeszedł z pozycji bocznej do dosiadu, choć skupił się przede wszystkim na kontroli, wyprowadzania ofensywy ograniczając do minimum.

W drugiej rundzie nie wydarzyło się wiele. Przez większość czasu walka toczyła się na nogach, ale obaj zawodnicy nie byli szczególnie aktywni. Nguyen trafiał odrobinę częściej, ale zainkasował kilka czystych kontr FOrmigi. Brazylijczyk skontrował też jedno z kopnięć Amerykanina i na ponad minutę unieruchomił go w parterze.

Wreszcie w trzeciej rundzie Nguyen raz jeszcze spróbował feralnego, nieprzygotowanego kopnięcia na głowę – Formiga świetnie je zblokował, odpowiadając soczystym backfistem, którym ściął rywala z nóg. Rzucił się za nim z dobitką i choć wydawało się, że skończy pojedynek uderzeniami, to ostatecznie zajął Amerykaninowi plecy, zapinając piekielnie ciasne duszenie, z którego nie było ucieczki. Nguyen nie odklepał – poszedł spać.

Brazylijczyk odnosi w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu, przerywając serię dwóch wiktorii Amerykanina.

*****

UFC 221 – Romero vs. Rockhold – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button