Wyniki UFC 217: Joanna Jędrzejczyk traci złoto, ubita przez Rose Namajunas na UFC 217

Joanna Jędrzejczyk została strącona z tronu mistrzowskiego kategorii słomkowej, przegrywając przez nokaut z Rose Namajunas podczas gali UFC 217.

Joanna Jędrzejczyk (14-1) została zdemolowana w pierwszej rundzie przez Rose Namajunas (7-3), tracąc pas mistrzowski kategorii słomkowej podczas gali UFC 217 w Nowym Jorku.

Namajunas rozpoczęła walkę całkiem nieźle, dobrą pracą na nogach unikając większości szarż Jędrzejczyk. Obie wymieniły się niskimi kopnięciami. Dwie minuty po rozpoczęciu Namajunas powaliła próbująca kopać pod siatką Jędrzejczyk, rzucając się następnie za nią z ciosami. Mistrzyni zdołała jednak wrócić na nogi, szybko dochodząc do siebie, ale chwilę potem Amerykanka dosięgnęła ją soczystym lewym sierpem, posyłając ledwie żywą Polkę ponownie na deski. Tam zasypała ją gradem uderzeń i w końcu – po tym, jak Jędrzejczyk odklepała – sędzia przerwał walkę, a zmiana na tronie stała się faktem.