UFC

Wyniki UFC 216: Tony Ferguson nowym mistrzem, poddaje Kevina Lee – video

Tony Ferguson pokonał Kevina Lee w pojedynku wieńczącym galę UFC 216 w Las Vegas, zdobywając tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Tony Ferguson (23-3) zasiadł na tymczasowym tronie mistrzowskim kategorii lekkiej, poddając Kevina Lee (16-3) w walce wieczoru gali UFC 216, która odbyła się w Las Vegas.
Ferguson standardowo rozpoczął od tańcowania po oktagonie, ale szybko zainkasował kopnięcie na głowę na koniec kombinacji Lee. Chwilę potem Kevin dołożył soczystego prostego, następnie poprawiając jeszcze jednym. Ferguson trafił lowkingiem. Zaatakował latający kolanem, a potem trafił soczystym lewym sierpem w kontrze, dokładając następnie lewego prostego. Lee dosięgnął jednak rywala mocnym prawym, co wyraźnie sprawiło cofającemu się Fergusonowi sporo problemów. Szarżujący Lee zainkasował jednak kontrę sierpem, która mocno ostudziła jego zapędy.

Po jednej z wymian walka przeniosła się do parteru, z Fergusonem na dole. Tam El Cucuy wił się, jak mógł, ale oddawał pozycję po pozycji i ostatecznie Lee przedarł się do dosiadu, rozpuszczając ręce w szalonej kanonadzie. Fergusonowi przeszło przez głowę skręcenie się, ale zdając sobie prawdopodobnie sprawę, czym grozi to w starciu z Lee, szybko odstąpił od tego zamiaru. Zainkasował jednak masę uderzeń z góry.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916882742956187649

Na otwarcie drugiej rundy Ferguson trafił mocnym krosem. Kolejne ciosy Tony’ego doszły celu, ale Lee odgryzł się dwoma prostymi. El Cucuy zaczął atakować snap-kickami. Jego proste doszły celu. Lee trafił dwoma kopnięciami okrężnymi na korpus, szukając potem obalenia – ale bez powodzenia. Ferguson zaczął prowokwać Lee do wymian na środku oktagonu. Przejmował stery pojedynku w swoje ręce. Coraz częściej jego długie proste dochodziły celu. Na półtorej minuty przed końcem Ferguson zdzielił rywala soczystym łokciem w kontrze. Obaj zaczęli na siebie pokrzykiwać. Kopnięcie Lee na głowę doszło celu. Ferguson oddał mu smagającym kopnięciem na korpus, ale chwilę potem zainkasował middlekicka. Motown Phenom spróbował obalenia, ale zostało ono wybronione. W samej końcówce Ferguson trafił frontalem na korpus, prostym na szczękę naruszając następnie zakrwawionego już rywala, który na miękkich nogach zszedł do narożnika.

Na otwarcie trzeciej rundy Lee zdołał zejść pod ciosami Fergusona do klinczu, pod siatką wynosząc i przewracając rywala. Po minucie Tony zrzucił jednak Kevina i walka wróciła na nogi. Lee oddychał już piekielnie ciężko. Dostał mocnego lewego sierpa, który wyraźnie nim wstrząsnął. Ferguson jednak nie podkręcał tempa, być może w obawie przed obaleniami ze strony przeciwnika. I w końcu takowego się doczekał, bo Lee ponownie ładnie zszedł pod uderzeniami, kładąc Fergusona na plecach. Ten jednak szybko skręcił się do ciasnej balachy, ale młodzian pokazał nie lada serce, przetrwał i uwolnił się.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916886708062445568

Zainkasował jednak masę łokci z dołu, pozostając w trudnym położeniu. Ferguson zapiął ciasny trójkąt z pleców, zaczął ściągać głowę Lee i tym sposobem ostatecznie rozstrzygnął walkę, zmuszając oponenta do klepania!

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/916886543943524357

W wywiadzie w oktagonie nowy mistrz skierował kilka słów pod adresem Conora McGregora.

*****

UFC 216 – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button