KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 57: zapaśniczo nastawiony Odzimkowski przegrał niejednogłośnie z Eckerlinem

Nie porwała walka Alberta Odzimkowskiego z Christianem Eckerlinem – jej zwycięzcą okazał się skreślany przez bukmacherów Niemiec.

W starciu otwierającym galę KSW 57 Christian Eckerlin (13-5) po niezwykle wyrównanym i dalekim od efektownego boju niejednogłośnie wypunktował Alberta Odzimkowskiego (11-5).

Dobry prawy sierp Eckerlina na otwarcie walki. Niemiec odrobinę agresywniejszy, wywiera delikatną presję. Lowkingi ze strony oby zawodników – na wysokości łydki. Mocny prawy Eckerlina – Odzimkowski poszukał obalenia, ale Niemiec wybronił się.

Kolejne niskie kopnięcia debiutanta doszły celu. Odzimkowski krąży przy ogrodzeniu, odpowiada kombinacją kickbokserską. Świetny prawy w wykonaniu Niemca. Polak szuka obalenia, ale inkasuje kolano – poczuł je! Przedziera się jednak i ostatecznie przewraca Niemca, choć inkasuje jeszcze kilka uderzeń.

Eckerlin poszukał trójkąta, ale Odzimkowski wyniósł go wysoko. Rozpinając technikę, Eckerlin uniknął slamu. Albert przedarł się do półgardy. Niemiec bardzo dobrze radził sobie jednak z pleców, nie dając Polakowi miejsca. Odzyskał gardę, rozpuścił łokcie z pleców. Niewielka aktywność z góry Odzimkowskiego, który tylko okolicznościowo spuszczał z góry uderzenia. W ostatnich sekundach Odzimkowski wrócił na górę, okopując leżącego rywala.
Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Odzimkowski

Po serii ostrych wymian w pierwszych sekundach drugiej rundy – obaj zawodnicy trafili – Odzimkowski sfinalizował drugie podejście zapaśnicze, układając Niemca na plecach przy ogrodzeniu. Półgarda.

Polak zrzucił kilka uderzeń z góry. Eckerlin wije się, odzyskuje gardę. Akcji niewiele. Odzimkowski wyprowadza krótkie uderzenia, nie pozwalając sędziemu podnieść walki na nogi. Eckerlin pracował z pleców, również szukając uderzeń. W końcu dynamicznie odepchnął Polaka, wracając na nogi.

Tam Złoty czaił się przede wszystkim na obalenia. Przechwycił nogę kopiącego Eckerlina, ale Niemiec dobrze się wybronił, choć spędził sporo czasu z plecami na siatce, tam skontrolowany.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 OdzimkowskiPrzewidywalne zejście do nóg autorstwa Odzimkowskiego w kontrze na uderzenia Eckerlina otwiera ostatnią rundę. Kolejna nieudana próba sprowadzenia w wykonaniu zmęczonego Polaka. W końcu Odzimkowski przewraca rywala, ale tylko na chwilę – Niemiec szybko wraca na nogi.

Tam trafia Polaka dobrymi ciosami na korpus i głowę. Albert odgryza się kolanem na głowę z klinczu, ale jest na mocnym wstecznym. Świetna kombinacja Niemca doszła szczęki polskiego zawodnika. Srogi lowking. Prawy-lewy Eckerlina. Obalenie Odzimkowskiego… wybronione.

Debiutant naciera, zmuszając Odzimkowskiego do krążenia przy siatce, ale też jest już bardzo zmęczony. Brakuje dynamiki. Kolejne kolano na głowę w wykonaniu Odzimkowskiego. Świetna kontra prawy sierpem Polaka na kopnięcie Eckerlina. Złoty nieco się przebudził.

Nieudane obalenie ze strony naszego zawodnika. Dobre proste Eckerlina, ale Odzimkowski odpowiada kolejną kontrą prawym na kopnięcie. Niemiec jakby naruszony, ale Polak nie ma sił, aby podkręcić tempo. Świetny lewy sierpowy ląduje na szczęce Alberta.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Eckerlin

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Odzimkowski
Sędziowie wskazali niejednogłośnie na udanie debiutującego pod flagą KSW Christiana Eckerlina – 2 x 29-28, 28-29 – choć wydaje się, że równie dobrze werdykt mógł pójść na konto Polaka.

Bilans Alberta Odzimkowskiego w KSW wynosi obecnie 0-2.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button