KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 57: Borys Mańkowski zdominował zapaśniczo Artura Sowińskiego

Borys Mańkowski odniósł cenne zwycięstwo, dominując zapaśniczo Artura Sowińskiego podczas gali KSW 57.

W piekielnie ważnym dla mistrzowskiej rozgrywki w wadze lekkiej starciu dwóch zaprawionych w bojach weteranów nadwiślańskiej sceny MMA Borys Mańkowski (22-8-1) sponiewierał zapaśniczo Artura Sowińskiego (21-12).

Borys rozpoczyna od kopnięcia na korpus. Mobilny. Trafia lowkingiem na wysokości łydki. Sowiński zmienia ustawienie na odwrotne. Atakuje kopnięciem na głowę! Trafia, ale nieczysto – Borys wykorzystuje okazję i idzie po obalenie, świetnie je finalizując!

Dosiad! Fantastyczne przejście pozycji w wykonaniu poznaniaka! Ciasny, ciężki z góry. Dużo kontroli. Czai się na duszenie trójkątem rękami… Kornik pracuje ciosami na korpus z pleców, ale jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Jest trójkąt! Borys schodzi do pozycji bocznej! Ale Artur nie klepie! Wije się, walczy… I ucieka!

Diabeł Tasmański unieruchamia go jednak w uchwycie za rękę i głowę. Trafia kolanem na korpus, przewracając Sowińskiego. Mańkowski w gardzie… Nie – jest już półgarda. Uderzenia z góry! Ciasna kontrola. Łokcie w wykonaniu Mańkowskiego. Koniec rundy pierwszej.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-8 Mańkowski

Lewy prosty Sowińskiego otwiera drugą rundę. Kopnięcie Borysa nie dochodzi celu. Srogi lowing na łydkę w wykonaniu Arura – z odwrotnej pozycji. I jeszcze jeden! I kolejny! Teraz kopie na głowę, ale garda Mańkowskiego na posterunku.

Borys idzie po sprowadzenie – ale radzionkowianin dobrze się broni, atakując jeszcze kolanami z tajskiej klamry. Jednak Mańkowski unieruchamia go na siatce, tam szukając obalenia z klamry. Dopina swego! Ale… Kornik nie daje się ustabilizować, wraca na nogi!

Dystans! Sowiński trafia lowkingiem – kolejnym! Kopnięcie na głowę! Srogie kolano ląduje na korpusie Mańkowskiego! Artur szuka podbródków, ale pruje nimi powietrze. Powoli jednak przejmuje stery walki w swoje ręce – przynajmniej w stójce. Lewy prosty Borysa! Kopnięcie na głowę! I walka się wyrównała.

Borys aktywniejszy, trafia srogim sierpem, poprawie kopnięciem. Diabeł Tasmański aktywniejszy, dosięga rywala ciosami. Kornik odpowiada lowkingiem. Ręce opuszczone bardzo nisko. Srogie okrężne kopnięcie na korpus w wykonaniu Borysa, który w końcówce podkręca tempo, zamykając jeszcze Artura na siatce w klinczu.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Mańkowski

Sowiński podejmuje ryzyko, szukając obrotówki w pierwszych sekundach trzeciej rundy – błąd, bo Mańkowski schodzi z linii ataku, kontrując obaleniem. Sowiński unieruchomiony na dole przy ogrodzeniu.

Radzionkowianin wraca na kolana, ale poznaniak uwieszony w jego pasie. Ściąga, zamęcza, rozbija kolanami. W końcu układa rywala na plecach, trafiając do pozycji bocznej. Łokcie lądują na korpusie Sowińskiego. Łokcie na głowę – również są! Dwie minuty do końca walki.

Radzionkowianin nie jest w stanie wrócić na nogi. Poznaniak podkręca natomiast tempo, rozpuszcza ręce. Do końca nie daje rywalowi dojść do głosu.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-8 Mańkowski

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-25 Mańkowski

Werdykt był formalnością – wszyscy sędziowie wskazali na Borysa Mańkowskiego, który odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu.

Seria dwóch wiktorii Artura Sowińskiego dobiegła końca.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button