KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 57: Antun Racic wypunktował Bruno Santosa

Bez zmian na tronie wagi koguciej KSW – pomimo drobnych początkowych problemów Antun Racic pewnie wypuntował Bruno Santosa.

Antun Racić (25-8-1) obronił pas mistrzowski wagi koguciej, po pełnej zapasów walce pokonując na pełnym dystansie Bruno Santos (9-2) podczas gali KSW 57.

Pierwsza runda była bardzo wyrównana. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty w stójce i w parterze. Brazylijczyk zaszedł nawet Chorwatowi za plecy, zagrażając mu duszeniem, ale mistrz nie dał się poddać, odwracając pozycję – i sam przez jakiś czas kontrolował rywala.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Santos

Pierwsze trzy minuty drugiej rundy należały zdecydowanie do Santosa, który ponownie zaszedł za plecy rywalowi. Nie był jednak w stanie go skończyć, dwie ostatnie minuty spędzając na plecach, kontrolowany i okolicznościowo obijany przez Racicia.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Santos

Trzecia runda przebiegała już pod dyktando chorwackiego mistrza, który długimi fragmentami kontrolował zmęczonego już Brazylijczyka przy ogrodzeniu, tam okolicznościowo go obijając. Santos zanotował kilka dobrych uderzeń, gdy walka trafiła w dystans, choć i sierpy Racicia działały tam nieźle.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Racic

Czwarta odsłona nie różniła się wiele od trzeciej. W stójce obaj mieli swoje momenty – Racic nawet więcej – ale w obszarze klinczersko-zapaśniczym przewaga Chorwata była wyraźna. Przynajmniej pod kątem kontroli, bo ofensywy było tam, jak kot napłakał.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-9 Racic

Ostatnia runda niewiele różniła się od poprzednich. Zapasy, kontrola, okolicznościowe uderzenia. Racic lepszy!

Punktacja Lowking.pl R5:
10-9 Racic

Punktacja końcowa Lowking.pl:
48-47 Racic

Werdykt był formalnością – wszyscy sędziowie wskazali na Antuna Racicia, który obronił pas wagi koguciej po raz pierwszy, szlifując serię zwycięstw do siedmiu, w tym sześciu już pod banderą KSW.