KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 55: Damian Janikowski po ciężkim boju pokonał Andreasa Gustafssona

Damian Janikowski zadał pierwszą w karierze porażkę Andreasowi Gustafssonowi, pokonując Szweda podczas gali KSW 55.

Damian Janikowski (4-3) powrócił na zwycięskie tory, pokonując niejednogłośnie podczas gali KSW 55 w Łodzi debiutującego pod flagą polskiego giganta Andreasa Gustafssona (6-1).

Szwed od razu ruszył do ostrych ataków bokserskich, zamykając Damiana na siatce. Ten uchroniwszy się przed ciosami gardą, poszukał obalenia, haczeniem przewracając debiutanta. Pozycja boczna.

Gustafsson wije się, próbuje wracać na nogi, przetaczać, ale Janikowski cierpliwy i uważny z góry. Polak dokłada okolicznościowe krótkie uderzenia, podczas gdy Szwed cały czas próbuje przetaczać. Damian poszukuje krucyfiksu, ale z dużą uwagę, nie chce stracić dominującej pozycji.

W końcu Gustafsson dopiął swego, wracając na nogi. Rozpuścił ręce, trafił podbródkiem. Janikowski ponownie zszedł do jego bioder, bez problemów kładąc debiutanta na plecach. Polak znów w pozycji bocznej, atakuje krótkimi uderzeniami. Szwed wściekle się wije, ale wrocławianin ciasno z góry. Skupia się na kontroli, od czasu do czasu szukając uderzeń. Czai się też na krucyfiks, ale Gustafsson dobrze się broni.

Na pół minuty przed końcem Andreas w końcu wraca na nogi przy ogrodzeniu. Rozpuszcza ręce. Damian szuka potężnego cepa, ale pruje nim powietrze. Polak jakby zmęczony, Szwed wydaje się świeższy. Koniec pierwszej rundy.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Janikowski
Gustafsson rozpoczyna drugie pięć minut bardzo agresywnie szukając podbródków. Ostre wymiany. Szwed trafia lewym sierpem. Polak szuka obalenia, ale tym razem defensywa zapaśnicza Szweda na posterunku – trafia jeszcze kolanem na korpus na rozerwanie.

Prawy sierp Janikowskiego dochodzi celu, ale to Gustafsson aktywniejszy. Trafia krosem, szuka kombinacji. Polak miesza ustawienie. Obaj trafiają. Lowking Damiana. Kopnięcie na kolano autorstwa Gustafssona. Prawy sierpowy Szweda dochodzi celu. Gustafsson powoli przejmuje stery walki w swoje ręce. Janikowski obala, ale nie jest w stanie przenieść walki do parteru.

Chaotyczne uderzenia wrocławianina, daleko od głowy Szweda. Gustafsson sprawniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia. Trafia lowkingiem, poprawia prostym. Kolejny jab debiutanta. Kombinacje Janikowskiego, który następnie idzie po obalenie – przewraca rywala, ale ten natychmiast wraca na nogi, rozrywając klincz z łokciem.

Presja Gustafssona, ale Janikowski idzie po obalenie – przewraca, ale Szwed od razu wraca na nogi. Podkręca tempo, trafia lewym prostym, poprawia prawym sierpem. Lewy sierp Gustafssona dochodzi celu, obrotowy backfist Damiana również. Frontal na szczękę Janikowskiego, który odpowiada lewymi prostym. Prawy sierp Szweda dochodzi celu, ale Janikowski smaga go dwoma mocnymi lowkingami.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 GustafssonSzwed rusza do ostrych ataków od pierwszych sekund trzeciej rundy. Kilka ciosów dochodzi celu. Gustafsson szuka też obaleń, ale Janikowski dobrze się broni. W stójce jednak przewaga Gustafssona. Podwójny lewy prosty Damiana dochodzi jednak celu. Polak poprawia lowkingiem na łydki. Lewy prosty naszego zawodnika działa coraz lepiej.

To jednak Szwed pozostaje w natarciu. Lewy na lewy. Potężny lowking Janikowskiego ścina Szweda! Gustafsson wraca na nogi, szuka obalenia, ale Polak utrzymuje się dobrze na nogach.

Na środku ponownie atakuje lowkingiem. Andrea zmienia ustawienie na odwrotne. Kilka soczystych ciosów doszło szczęki Janikowskiego. Dobry fragment Szweda, który dokłada kolejne uderzenia, po których odskakuje głowa wrocławianina. I jeszcze jeden, i kolejny. Lewy sierp Gustafssona dochodzi celu raz za razem. Źle to wygląda!

Janikowski idzie do obalenia! I przewraca Gustafssona na niespełna dwie minuty do końca walki. Kontroluje z góry, uderzeń póki co brak. Gustafsson uderza krótkimi ciosami, próbuje wstawać, ale Janikowski trzyma ciasno. Szwed bliski powrotu na nogi, ale Damian ciska nim o deski. Z góry dopiero w ostatnich sekundach rozpuścił ręce.
Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Janikowski

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Janikowski

Sędziowie nie byli jednogłośni. Dwóch wskazało na Damiana Janikowskiego w stosunku 29-28, jeden na Andreasa Gusatfssona również 29-28. Tym samym Polak powrócił na drogę zwycięstw po ostatniej porażce z Szymonem Kołeckim.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 55: Askham vs. Khalidov II – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. fatalnie janikowski wyglada. dla mnie ten chlop bedzie twarza dzisiejszego ksw. walka bez ambicji sportowych, typowo dla pieniedzy. oczywiscie ma do tego prawo i ciesze sie ze ksw mu dobrze placi, ale to nie jest interesujace dla widza

Dodaj komentarz

Back to top button