Wyniki KSW 54: Sebastian Rajewski zdominował Armena Stepanyana

Sebastian Rajewski porozbijał na pełnym dystansie Armena Stepanyana, zwyciężając jednogłośną decyzją sędziowską.

W pojedynku otwierającym galę KSW 54 pomiędzy dwoma debiutantami świetnie usposobiony Sebastian Rajewski (9-5) zdominował kickboksersko Armena Stepanyana (6-4).

Rajewski rozpoczyna z odwrotnego ustawienia. Smaga rywala serią kopnięć – na nogi, na korpus i na głowę. Weszły mocno! Kolejne kopnięcie na głowę dochodzi celu! Stepanyan szuka obaleń, ale bez powodzenia. Ormianin wytrąca Polaka z równowagi lowkingiem, zamykając go na siatce. Tam pracuje nad obaleniem… Przewraca! Ale Rajewski wraca na nogi, choć pozostaje unieruchomiony na siatce.

Armen haruje, aby przenieść walkę na dół. Sebastian dobrze się jednak broni. Inkasuje jednak soczystego łokcia. Ormianin nadal pracuje przy ogrodzeniu, ale nie jest w stanie położyć Rajewskiego na plecach. Połowa rundy. Krótkie kolana na udo w wykonaniu Stepanyana. Łokcie dochodzą celu. Na dwie minuty przed końcem rundy Sebastian uwalnia się.
Śliczny sierp Polaka. Kopnięcia na korpus dochodzą celu. Stepanyan na siatce. Polak ostrzeliwuje go ciosami i różnorodnymi kopnięciami. Ormianin próbuje się odgryzać, ale Rajewski precyzyjniejszy i szybszy. Różnorodny arsenał Polaka sprawia problemy Ormianinowi. Obrotówki! Proste Rajewskiego dochodzą szczęki Stepanyana. Polak atakuje też korpus. Koniec. Bardzo dobra runda Rajewskiego.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Rajewski

Sebastian rozpoczyna frontalem na korpus. Dokłada frontala na głowę. Kombinacja wchodzi czysto! Stepanyan przy ogrodzeniu. Inkasuje lewego. Ormianin próbuje kopnięć na głowę, ale Rajewski dobrze je blokuje. Ładne ciosy Sebastiana – na głowę i korpus. Krzyżowy dochodzi celu, hak na korpus również. Wyraźna przewaga polskiego zawodnika. Cios za ciosem!Wszystko wchodzi. Głowa Armena odskakuje raz za razem. Rozbita twarz.Próba desperackiego obalenia ze strony Stepanyana, ale Rajewski z łatwością je broni – ląduje na górze w gardzie. Wraca na nogi, zapraszając tam rywala. Połowa rundy.

Obrotowy backifist Rajewskiego pruje powietrze – Stepanyan trafia w kontrze. Dobra ciosy proste Rajewskiego. Ormianin szuka weselniaków. Coraz więcej ciosów naszego zawodnika dochodzi celu. Na korpus! Zabolało Armena! I kolejne bomby na schaby! Obrotówka świszcze tuż przed głową Stepanyana. Ormianin wymęczony, porozbijany. Soczyste ciosy z lewej w wykonaniu Sebastiana! I z prawej! Łokieć! Ormianin nadal jednak stoi.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-8 Rajewski

Rajewski otwiera trzecią rundę latającym kopnięciem, ale nie trafia. Szybko ustawia sobie oponenta na ogrodzeniu. Czaruje, kiwki, przyruchy. Nie widać po Polaku zmęczenia. Wymiany, Rajewski trafia na korpus i głowę. Stepanyan odpowiada. Seria ładnych uderzeń polskiego zawodnika. Nieustannie terroryzuje korpus Ormianina. Ten jednak cały czas pozostaje w grze – próbuje cepów, kopnięć na głowę. Wszystko jednak zblokowane, przepuszczone lub nieczyste.
Armen doskakuje z łokciem, ale nie robi on wrażenia na Sebastianie. Rajewski nadal maltretuje rywala prostymi, ciasnymi sierpami. Ormianin jednak niezwykle twardy – cały czas trzyma się na nogach i nadal próbuje okolicznościowo się odgryzać. Rajewski niespodziewanie przewraca Stepanyana, ale pozwala mu wrócić na nogi.

Polak chyba sam się już zmęczył obijaniem rywala. Ale nie przestaje, nadal cios za ciosem ląduje na głowie Stepanyana. Obrotówka na głowę! Weszło czysto! Ormianin nadal jednak stoi na nogach, choć wyraźnie poczuł te uderzenia.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Punktacja Lowking.pl R3:
10-8 Rajewski

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-25 Rajewski

Sędziowie nie mieli wątpliwości, wskazując jednogłośnie na Sebastiana Rajewskiego.

*****

KSW 54: Gamrot vs. Ziółkowski – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. oslizglymenadzer

    29 sierpnia 2020 at 22:11

    „Ormianin szuka weselniaków”- fajne określenie :-) u Bartka zawsze można przeczytać dobry opis walki

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply