KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 54: Łukasz Rajewski niejednogłośnie wypunktował Bartłomieja Koperę

Po bardzo wyrównanej walce Łukasz Rajewski zyskał uznanie w oczach dwóch z trzech sędziów punktowych w walce z Bartłomiejem Koperą.

Powracający pod sztandar KSW Łukasz Rajewski (10-6) pokonał niejednogłośną decyzją Bartłomieja Koperę (9-6) podczas gali KSW 54.

Spokojny początek. Lewy na lewy, obaj trafiają. Srogi lowking w wykonaniu Kopery. Potężne bomby Bartka, ale nie trafił. Lewy sierp doszedł jednak celu. Kolejna ostra szarża Kopery – Rajewski przepuszcza i odpowiada soczystą kombinacją w kontrze. Dokłada niskie kopnięcie.

Lewy, lewy, prawy Kopery, ale w powietrze. Prosty na korpus w wykonaniu Raja. Lowking Bartka. Śliczny prawy sierp z odejściem w kontrze dochodzi szczęki Kopery. Lewy prosty również. Łukasz kąsa rywala lewymi. Atomowy lowking Małpy – aż przestawił rywala! Ostra wymiana, Kopera lepszy!

Połowa rundy. Potężny prawy Rajewskiego ląduje na korpusie Kopery. Kolejne srogie wymiany – tutaj nie ma kalkulacji, szczególnie w przypadku wkładającego pełną moc w ciosy Kopery. Kolejny potężny lowking w wykonaniu Bartka. Łukasz ustawia sobie rywala lewymi pod krzyżowego.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Kopera

Dobre ciosy Kopery na otwarcie rundy drugiej. Kontra prawym w wykonaniu Rajewskiego, ale w powietrze. Ostra wymiana, cios za cios – Kopera posyła Raja na deski! Rzuca się za nim! Ale po krótkiej kotłowaninie Łukasz wraca na nogi!

Tylko na chwilę, bo Bartek natychmiast idzie po obalenie – i po krótkiej walce ponownie układa rywala na plecach blisko ogrodzenia. Półgarda. Łukasz próbuje wracać na nogi, oddając plecy. Wpina się za nie Łukasz, ale jest wysoko… Za wysoko? Tak! Rajewski zrzuca rywala z siebie i wracamy na środek klatki.

Niespełna dwie minuty do końca drugiej rundy. Kopera od razu szuka sprowadzenia, ale Rajewski świetnie się broni, a potem zachodzi rywalowi za plecy. Bartek wykaraskał się, wracamy do stójki.

Łukasz podkręca tempo. Trafia serią uderzeń, ale inkasuje soczystego prawego sierpa. Raju czai się na kombinację podbródka z sierpem. Soczyste kopnięcie ląduje na korpusie Kopery. Poczuł to!

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Kopera

Początek trzeciej rundy dla agresywniejszego Rajewskiego. Kopera ze wstecznego. Krąży przy ogrodzeniu. Szuka sprowadzenia, ale Rajewski dobrze się broni. Przy drugim podejściu zachodzi rywalowi za plecy. Okłada go uderzeniami. Kopera w żółwiu. Rajewski przechodzi do pozycji bocznej. Krótkie łokcie lądują na głowie Bartka. Kopera ponownie w żółwiu, ale inkasuje sporo uderzeń. Unieruchomiony.

Rajewski dochodzi do trójkąta rękami! Mocny uścisk! Nie jest jednak w stanie uwolnić prawej nogi. Kopera przetrwał. Na dwie minuty przed końcem walki Rajewski pozwala rywalowi wrócić na nogi, tam szukając rozstrzygnięcia.

Kopera już okrutnie zmęczony. Trafia jednak dobrymi lowkingami. Inkasuje frontala. Rajewski rozpuszcza ręce, na głowę i korpus. Bartek odpowiada sierpem i odchodzi. Łukasz za nim. Minuta do końca pojedynku. Tempo spadło. Rajewski nie ryzykuje. W końcówce Kopera trafia serią, ale Rajewski przewraca go, okopując nogi przeciwnika. Koniec walki!

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Rajewski

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Kopera

Sędziowie wskazali niejednogłośnie na Łukasza Rajewskiego w stosunku 2 x 29-28, 28-29.