KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 53: Borys Mańkowski pokonał Marcina Wrzoska

W co-main evencie gali KSW 53 w studio Borys Mańkowski zostawił w pokonanym polu Marcina Wrzoska.

Po zażartej walce powracający po dziesięciu latach do kategorii lekkiej Borys Mańkowski (21-8-1) pokonał decyzją sędziowską Marcina Wrzoska (14-7) w ramach co-main eventu studyjnej gali KSW 53 w Warszawie.

Wrzosek odrobinę agresywniejszy. Mańkowski trafia niskim kopnięciem, ale Wrzosek odpowiada ciosem. Borys próbuje podbródka, ale wpada w rywala i ten przewraca go. Mańkowski szybko wraca na nogi, ale pozostaje wciśnięty w siatkę. Dobra kontrola Wrzoska. Borys kręci się, próbuje odwracać rywala, ale bez powodzenia.

Poznaniak szuka obalenia, schodzi ostro i przewraca rywala! Ten jednak kapitalnie wraca na nogi, ale pozostaje wbity w ogrodzenie. Borys kontroluje rywala podchwytem, wyprowadza krótkie uderzenia.

Rozerwanie. Wrzosek naciera, duża presja! Rozpuszcza ręce! Ostre wymiany! Mańkowski schodzi ostro do nóg, szuka obalenia! Wrzosek świetnie się broni, wbija rywala w siatkę po kotłowaninie. Z czasem Diabeł Tasmański odwraca rywala. Rozerwanie.
Polski Zombie naciera, zamyka poznaniaka na siatce, ale ten wymanewrowuje go i ustawia na siatce. Tam sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie – raz jeden na ogrodzeniu, raz drugi. Mańkowski dobrze zaszedł rywalowi za plecy, zapinając ciasna klamrę. Próbuje obalać, ale bez powodzenia. Wrzosek rozrywa klincz z łokciem. Trafia w dystansie sierpem, ale inkasuje potem podbródek. Rundę pierwszą poznaniak kończy lowkingiem.

Lowking Marcina otwiera drugą odsłonę. Borys odpowiada kombinacją. Presja ze strony Wrzoska. Mańkowski trafia prostymi, ale inkasuje srogą kontrę sierpem. Wrzosek rozkręca się, łapie wiatr w żagle, wściekle naciera! Trafia jednak w krocze i mamy krótką przerwę.

Wznowienie. Śliczny prawy Mańkowskiego, ale Wrzosek nie zwalnia tempa. Naciera. Inkasuje jednak podbródka. Nadal jednak idzie do przodu, nie ustępuje. Krótka przerwa z powodu zderzenia głowami.Ładny podbródek Mańkowskiego po wznowieniu, ale Wrzosek odpowiada srogim łokciem, wpadając w klincz. Znowu dystans. Marcin agresorem. Trafia na głowę, ale otrzymuje serię ostrych ciosów na korpus. Klincz, Mańkowski wbija w ogrodzenie Wrzoska, a z czasem ładnym haczeniem kładzie go na plecach.
Poznaniak w półgardzie. Szuka trójkąta rękami… Blisko… Zapina! Ale Wrzosek świetnie się uwalnia! Borys nadal jednak w półgardzie, próbuje przedrzeć się do dosiadu, ale Marcin kontroluje jego nogę. Mańkowski nadal czai się na trójkąt rękami, ale Polski Zombie czujny – wraca na nogi przy siatce. Rozerwanie.

Jesteśmy w dystansie. Wrzosek wywiera presję. Mańkowski trafia podbródkiem, ale Wrzosek trafia na głowę. Seria wymian – obaj polują na korpusy. W ostatnich sekundach Borys odpalił jeszcze kopnięcia.

Kopnięcie na otwarcie drugiej rundy w wykonaniu Marcina. Bydgoszczanin naciera, szuka obalenia. Borys odpowiada próbą gilotyny – ale nieudaną. Szybko wraca jednak na nogi.

Środek klatki. Prosty na korpus w wykonaniu Mańkowskiego. Chwilę potem potężny hak! Marcin klei łokieć! Poczuł to! Szuka desperackiego obalenia, ale bez powodzenia. Dostał w oko, krótka przerwa.

Po wznowieniu Polski Zombie nadal naciera, szuka obaleń, ale bez powodzenia. W drodze tam inkasuje ciosy. Klincz. Rozerwanie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Świetne ciosy poznaniaka! Proste na głowę i korpus. Srogie wymiany, bo Wrzosek nadal naciera. Trafia middlekickiem. Borys idzie po obalenie, ale nie jest w stanie go sfinalizować. Klincz. Mańkowski silniejszy, częściej przypiera rywala do siatki niż sam jest przypierany. Zachodzi Wrzoskowi za plecy, rzuca go na kolana. Marcin dobrze jednak wraca na nogi, ale jest w niedogodnej pozycji, kontrolowany w klinczu, obijany kolanami na uda. Półtorej minuty do końca.

Diabeł Tasmański nadal kontroluje rywala przy ogrodzeniu, obija, przewraca! Wrzosek wraca jednak na nogi, rozrywa klincz z kolanami.

Bydgoszczanin naciera, ale znów szuka obalenia – łatwo wybronionego przez Diabła Tasmańskiego. Wrzosek odwraca jednak pozycję, uchwyt ręka-głowa. Koniec walki.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na zwycięstwo Borysa Mańkowskiego.

*****

KSW 53: Gamrot vs. Parke III – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button