Wyniki KSW 50: rozczarowujący Roberto Soldic wypunktował Michała Pietrzaka

Michał Pietrzak postawił twarde warunki Roberto Soldicowi podczas gali KSW 50 w Londynie.

Roberto Soldic (17-3) zdecydowanie nie zachwycił w konfrontacji z biorącym walkę na kilka dni przed galą Michałem Pietrzakiem (8-4), zwyciężając jednak jednogłośną decyzją sędziowską w Londynie.

Pietrzak aktywnie przednią ręką. Próbuje okupować prawicę rywala. Soldic trafia szybkim lewym. Dokłada dwa srogie kopnięcia na korpus. Polak próbuje chwytać nogę rywala, ale bez powodzenia. Po kolejnej próbie zapaśnicze Pietrzaka Soldic rozpuszcza ostre sierpy, ale pruje ciosami powietrze. Chorwat wyraźnie nastawiony na szybkie urwanie głowy. Kolejna szarża Chorwata, Pietrzak idzie po obalenie! Zamyka rywala na siatce, ale nie jest w stanie go przewrócić. Akcja wraca na środek klatki. Tam Soldic trafia mocnymi lewym sierpami. Pietrzak szuka kolejnego obalenia i na chwilę przewraca nawet rywala, ale ten natychmiast wraca na nogi. Wymiany w stójce. Soldic czai się z lewicą – ciasnym sierpem lub krosem. Pietrzak odgryza się pojedynczymi uderzeniami, trafia dobrym kopnięciem na korpus. W stójce jednak przewaga Chorwata jest wyraźna, choć okiełznał już mordercze żądze – jest bardziej wyrachowany, cierpliwszy. Kilka srogich lewych ląduje na szczęce Pietrzaka. Soldic dokłada też srogie middlekicki. Polak cały czas jednak pozostaje w grze. W końcówce na chwilę obala Chorwata, potem atakując go stompami na stopy pod siatką.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Soldic

Pietrzak otwiera rundę drugą serią frontali. Soldic próbuje kopnięć, ale niemal każde jest przechwytywane przez Polaka. Chorwat wywiera presję, ale to Pietrzak jest aktywniejszy, opędzając się od rywala ciosami i kopnięciami. Garda Chorwata działa jednak solidnie. Soldic atakuje korpus Pietrzaka. Polak odpowiada jednak dobrym prawym, choć chwilę potem Soldic odpowiada lewym. Kolejne kopnięcia na korpus w wykonaniu Robocopa. Nasz zawodnik również jednak okopuje schaby rywala, tyle że frontalami. Soczysta lewica Chorwata w kontrze na kopnięcie dochodzi! Mistrz ponawia z kolejnymi uderzeniami! Pietrzak w tarapatach! Ląduje na deskach! Ale przetrwał, próbując jeszcze instynktownie obalać. Walka wraca na nogi. Tam Polak jest aktywniejszy, ale wyraźnie brakuje mu już sił. Nadziewa się na kilka ślicznych kontr lewicą, ale utrzymuje się na nogach. Chorwat zresztą też już oddycha ciężko, ograniczając w końcówce wyprowadzanie uderzeń.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Soldic

Roberto rozpoczyna trzecią rundę od kilku dobrych jabów, na nich koncentrując się w pierwszych kilkudziesięciu sekundach. Micha nadal próbuje czarować lewicą, tu i ówdzie odpalając prawego krosa na głowę lub schaby, ale jest w defensywie. Soldic szuka rozstrzygających uderzeń, ale nie znajduje na nie okazji. Gdy odpala potężną lewicę, Pietrzak dobrze odskakuje, a nawet jeśli inkasuje uderzenie, kontynuuje walkę. Dobre kopnięcia na korpus w wykonaniu Polaka. Pietrzak aktywniejszy. Soldic ogranicza się do pojedynczych lewych sierpowych lub kopnięć na korpus. Gwizdy na trybunach. W ostatnich sekundach to Polak jest agresorem – idzie ostro, szuka wymian, rozpuszcza ręce. Soldic jednak uważny w defensywie, operuje ze wstecznego.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Pietrzak

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Soldic
Pomimo dzielnej postawy polskiego zawodnika werdykt był formalnością – sędziowie jednogłośnie wskazali na Roberto Soldica.

*****

KSW 50: Londyn – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply