Wyniki KSW 50: Norman Parke niejednogłośnie lepszy od Marcina Wrzoska

Norman Parke sięgnął po tymczasowy pas wagi lekkiej, po zażartej i wyrównanej walce wypunktowując Marcina Wrzoska podczas gali KSW 50.

W starciu o tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej Norman Parke (28-6-1) pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską biorącego walkę w zastępstwie Marcina Wrzoska (14-6) podczas gali KSW 50 w Londynie.

Wrzosek rozpoczął od serii niskich kopnięć, dokładając też dobre ciosy na głowę. Parke odpowiada krosem. Kolejny srogi lowking na wysokości łydki autorstwa naszego zawodnika. Ładny prawy Wrzoska. Wymiana lowkingów. Parke trafia kopnięciem na korpus, ale inkasuje kolejnego łydkinga. Irlandczyk bardzo spokojnie, nie spieszy się. Marcin dokłada kolejne niskie kopnięcia. Atakuje krótkimi kombinacjami, ale Norman dobrze pracuje gardą. Trafia Polaka frontalem na korpus. Kolejnego Wrzosek przechwytuje, próbuje obalać, ale Parke ze świetnym balansem. Marcin nadal okopuje wykroczną nogę rywala. Wrzosek chwyta kolejne kopnięcie na korpus i znów szuka obalenia, ale Parke ponownie kapitalnie broni się, pozostając na nogach. Kolejne srogie lowking w wykonaniu naszego zawodnika. Parke zaczyna je odczuwać, drepcze na nogach, lekko na przedniej nodze. Lewy zamachowy Irlandczyka, ale nie trafia czysto. Seria wymian – Wrzosek precyzyjniejszy, trafia między innymi ładnym podbródkiem. W ostatnich sekundach Parke szuka obalenia i jest bliski przewrócenia Polaka, ale ten utrzymuje się na nogach, choć oddaje plecy.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Wrzosek

Drugą rundę Polski Zombie rozpoczyna od kolejnych niskich kopnięć na łydkę. Parke odpowiada podobnym. Irlandczyk dobrze pracuje gardą. Kolejne niskie kopnięcia Polaka, jedno z nich skontrowane jednak lewym. Stormin odrobinę podkręca tempo, atakuje żwawiej. Trafia latającym kolanem, ale nie w głowę tylko w korpus. Nasz zawodnik jest aktywniejszy, ale ma problemy z przedarciem się przez szczelną defensywę oponenta. Park trafia przypadkowo w krocze Wrzoska i walka zostaje na chwilę przerwana. Po wznowieniu Irlandczyk naciera, Wrzosek krąży po łuku, opędzając się od rywala krótkimi kombinacjami. Wiele z tych ciosów ląduje na gardzie Parke’a, ale i tak Wrzosek robi więcej. Norman zamyka Marcina na siatce, ale po kilkudziesięciu sekundach wracamy na środek klatki. Stormin naciera, stara się osaczać Polskiego Zombie. Kilka ciosów dochodzi szczęki Wrzoska.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Parke

Parke od początku trzeciej rundy wywiera mocną presję. Broni się gardą przed ciosami Wrzoska, nic nie robiąc sobie z jego uderzeń. Sam natomiast gdy rozpuszcza ręce, trafia. Polak nadal dobrze orbituje, ale ma coraz więcej problemów z morderczą presją ze strony rywala. Seria ciosów Irlandczyka dochodzi. Gnębi naszego zawodnika krótkimi podbródkami w klinczu. Wracamy na środek klatki. Parke naciera, Wrzosek opędza się od niego ciosami na wstecznym, ale niemal wszystkie Irlandczyk zbiera na gardę. Na półtorej minuty przed końcem rundy Norman przewraca Marcina. Polak wije się, skręca, próbuje wracać na nogi, ale Parke trzyma go dobrze na dole, od czasu do czasu atakują krótkimi łokciami.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Parke

Wrzosek dobrą kombinacją otwiera rundę czwartą, atakując tym razem także korpus. Gdy Irlandczyk podnosi gardę, Marcin szuka łokci, aby rozciąć rywala. Parke skupiony na defensywie, prawie nie wyprowadza uderzeń. Jednocześnie spokojny, opanowany. Przechodzi do klinczu, szukając obalenia. Polski Zombie broni się jednak bardzo dobrze, choć nie jest w stanie uciec spod siatki. Na niespełna dwie minuty przed zakończeniem rundy wracamy na środek klatki. Tam Irlandczyk nadal naciera, ale i jego dopada już powoli zmęczenie. Kilka dobrych ciosów Wrzoska dochodzi celu. Śliczny prawy Marcina dochodzi celu. W ostatnich sekundach Parke idzie po obalenie, ale nie jest w stanie go sfinalizować.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-9 Wrzosek

Świetny początek ostatniej rundy w wykonaniu Polaka. Łokcie, ciosy, kopnięcia – nie wszystkie czysto, ale część dochodzi. Parke z ładnym podbródkiem, ale Wrzosek szybko odpowiada krótkim sierpem. Irlandczyk zamyka naszego zawodnika na siatce, wykorzystuje swoją przewagę siłową. Nie dzieje się wiele i sędzie rozdziela zawodników, wznawiając akcję na środku. Tam jednak Stormin ponownie łapie jednak klincz, gdzie inkasuje krótkie łokcie i kolana. Idzie po obalenie! Wrzosek kapitalnie broni się, utrzymując walkę na nogach. Parke adal jednak klei się do niego. Wymiana kolan w klinczu. Sędzia ponownie rozdziela zawodników. Norman znów inicjuje klincz. Trafia ładnym krótkim łokciem, zamyka Polaka na siatce. Z czasem Wrzosek odwraca jednak pozycję i… szuka obalenia. Parke dobrze się broni, następnie ustawiając Wrzoska na siatce. Szuka obalenia, ale Polak znów kapitalnie się broni, a gdy na chwilę ląduje na dole, błyskawicznie wraca na nogi.

Punktacja Lowking.pl R5:
10-9 Parke

Punktacja końcowa Lowking.pl:
48-47 Parke
Sędziowie niejednogłośnie (2 x 49-46, 47-48) wskazali na Normana Parke, który zdobywa tym samym tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Jak się później okazało, Marcin Wrzosek w drugiej rundzie pogruchotał stopę.

Polski Zombie w wywiadzie po walce poprosił o rewanżowe starcie z Irlandczykiem, podkreślając, że tę walkę wziął na dwa tygodnie przed galą. Norman Parke wydawał się otwarty na tę propozycję.

*****

KSW 50: Londyn – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply