Wyniki KSW 46: Salahdine Parnasse rozbił Marcina Wrzoska na pełnym dystansie

Nadal nie ma mocnych na Salahdine Parnasse – tym razem ofiarą Francuza padł podczas gali KSW 46 Marcin Wrzosek.

Salahdine Parnasse (12-0-1) kontynuuje kapitalną passę – młody Francuz w dobrym stylu pokonał Marcina Wrzoska (13-5) podczas gali KSW 46 w Gliwicach.
Wrzosek od początku orbitował do lewej, od mocniejszej strony odwrotnie ustawionego Parnasse. Szybka kombinacja 1-2 Francuza. Wrzosek odpowiada lowkingami. Jeden po drugim. Masa kiwek ze strony Francuza. Srogi prawy Polaka dochodzi celu! Parnasse cofa się, Wrzosek za nim! Francuza schodzi do obalenia! Rzuca naszym zawodnikiem, ale ten wstaje. Ostra kotłowanina – młodzian zachodzi naszemu zawodnikowi za plecy, zapina trójkąt na brzuchu! Marcin świetnie jednak ucieka, wraca na nogi! Walka przenosi się na środek klatki. Dwie minuty do końca rundy. Ładny lewy naszego zawodnika. Wrzosek skraca dystans, łapie Paransse w klincz, ale ten na chwilę go odwraca. Marcin ponownie jednak ustawia rywala na siatce. Młodzian jednak wydostaje się – a w stójce wykorzystuje przewagę szybkościową, dosięgając Polaka kilkoma dobrymi kopnięciami, by na koniec zaliczyć jeszcze jedno kapitalne sprowadzenie.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Parnasse

Na początku rundy Wrzosek zamknął Parnasse na siatce, ale Francuz poszukał obalenia – Polak wybronił się i ustawił rywala na ogrodzeniu, zainkasowawszy jeszcze wcześniej kolano na korpus. Francuz odwraca naszego zawodnika. Mocna walka w klinczu o podchwyty, kontrolę. Wrzosek ponownie ustawia przeciwnika na siatce, potem rozrywa klincz z uderzeniami. Walka wraca na środek. Marcin dosięga Salahdine’a lowkingiem i ciosem, ale zostaje odwrócony na siatce. Pojedynek znów jednak wraca na środek klatki. Tam młodzian trafia ciosami, jest wyraźnie szybszy. Walka znów trafia do klinczu – Parnasse trzyma Wrzoska na ogrodzeniu. Wracamy na środek klatki. Francuz trafia soczystymi uderzeniami – lewy, prawy! – Wrzosek na deskach! Parnasse rusza za naszym zawodnikiem, dobija, ale Polak przetrwał do końca rundy – Francuz wykorzystał zresztą ostatnie sekundy do odpoczynku.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-8 Parnasse

Polski zawodnik poszukał obalenia na otwarcie ostatnich pięciu minut – ale bez powodzenia. Minuta walki za nami. Wrzosek nadal trzyma Parnasse na siatce, ale niewiele się dzieje. Sędzia rozdziela zawodników i przenosi walkę na środek klatki. Kopnięcie na głowę w wykonaniu Francuza – trafia! Ochraniacz Polaka wypada! Sędzia przerywa jednak walkę, podając mu go. W stójce przewaga młodziana nie podlega dyskusji – jest szybszy, nęka Polaka, kopnięciami, ciosami w kontrze. W połowie rundy Polski Zombie zaskakuje jednak rywala i w kontrze kładzie go na plecach – ale Parnasse odzyskuje gardę i z czasem wraca na nogi. Marcin jest już mocno porozbijany, ale próbuje szukać swoich szans – potężny prawy pruje jednak powietrze. Parnasse dobrze kontroluje dystans. Z czasem przenosi walkę do klinczu, choć tam Polak go odwraca. Wrzosek nie jest jednak w stanie wyprowadzić żadnej znaczącej ofensywy.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Parnasse

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-26 Parnasse

Wszyscy sędziowie wypunktowali walkę w stosunku 30-27 dla Salahdine’a Parnasse, który odnosi trzecie z rzędu zwycięstwo w KSW, wyrastając na głównego kandydata do walki o złoto wagi piórkowej.

*****

KSW 46: Khalidov vs. Narkun II – wyniki, relacja i punktacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.