KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 45: Leszek Krakowski dyskusyjnie pokonał Alfiego Davisa

W walce otwierającej galę KSW 45 w Londynie Leszek Krakowski pokonał niejednogłośną decyzją Alfiego Davisa – choć wydaje się, że walka mogła jak najbardziej pójść w drugą stronę.

Powracający do klatki KSW Leszek Krakowski (13-1) pokonał decyzją sędziowską Alfiego Davisa (10-3) w starciu otwierającym galę KSW 45 w Londynie.
Brytyjczyk od początku próbował trzymać Krakowskiego na dystans, wykorzystując swoją bogatą stójkową grę. Zdzielił Polaka dobrym ciosem i kolanem na głowę, ale Polak złapał klincz – tylko jednak na chwilę, bo Davis szybko czmychnął na środek klatki. Srogie kopnięcie na korpus i dobry prawy prosty w wykonaniu Davisa. Krakowski robi, co może, aby skrócić dystans, złapać rywala pod siatką. Davis dobrze zrywa klincz i walka wraca na środek. Potężne kopniecie na korpus dochodzi celu, Davis poprawia kopnięciem na głowę! Krakowski chwieje się, okrutnie zamroczony! Brytyjczyk nonszalancko jednak czeka, nie dopada do Polaka z ciosami. Leszek odzyskał w końcu balans choć zainkasował jeszcze dwa dobre kopnięcia na korpus, przewrócił Davisa. Nie był jednak w stanie utrzymać go na plecach i z czasem Anglik wrócił na nogi. Tam zdzielił jeszcze naszego zawodnika serią uderzeń, ale Krakowski ponownie dopadł go w klinczu, haczeniem na minutę przed końcem rundy kładąc rywala na plecach. W końcu też zdołał go ustabilizować, częstując Davisa kilkoma uderzeniami z góry. Brytyjczyk dobrze jednak neutralizował ataki Krakowskiego, odpowiadając nawet kilkoma łokciami z pleców.

Punktacja Lowking.pl R1

10-9 Davis

Od początku drugiej odsłony Krakowski ruszył do ataków, ale ochoczo zmieniający pozycje Davis świetnie pracował na nogach, dosięgając Polaka srogim kopnięciem na głowę oraz latającym kolanem. Po jednej z akcji stracił jednak równowagę, lądując na plecach – a Krakowski błyskawicznie podążył za nim. Davis próbował przetaczać motylą gardą, ale Leszek dobrze utrzymywał się na górze, choć miał problemy z uzyskaniem miejsca i czasu na rozpuszczenie rąk. Połowa rundy. W końcu seria uderzeń Krakowskiego z góry doszła celu. Zawodnik z Elbląga na chwilę przeszedł do półgardy, ale szybko został zepchnięty do gardy, którą Davis zapiął, atakując łokciami z pleców. Krakowski dobrze jednak radził sobie z góry, ale do czasu – na minutę przed końcem Davis wrócił po siatce na nogi. Tam rozpuścił kopnięcia i ciosy, ale Krakowski sam zdzielił go dwoma dobrymi sierpami. Potężny lewy podbródek trafia w szczękę nacierającego Polaka, ale ten nie op raz pierwszy w tej walce prezentuje niebywałą odporność.

Punktacja Lowking.pl R2

10-9 Krakowski

Trzecią rundą Davis rozpoczął bardzo dobrze – dosięgnął nacierającego Krakowskiego kopnięciem na głowę, latającym kolanem i podbródkiem, ale Polak wszystko zniósł doskonale. Nie był jednak w stanie złapać klinczu. Rozpuszczał ręce, szukając okrutnych bomb, ale pruł ciosami powietrze. Jednak na trzy minuty przed końcem Davis pośliznął się, kończąc na plecach – Krakowski ruszył za nim, ale Brytyjczyk zdołał wstać. Na nogach ten sam scenariusz – Krakowski naciera, ale Davis dobrze pracuje na nogach, smagając Polaka ciosami i kopnięciami, które jednak nie robią na elblążaninie większego wrażenia. Na niespełna dwie minuty przed końcem Krakowski złapał na chwilę klincz, ale Brytyjczyk szybko go zerwał. Na środku klatki ponownie dosięgnął Leszka serią uderzeń – superman punchem, kolanem na głowę, kopnięciami bocznymi na korpus, obrotowym backfistem. Polak na chwilę ponownie zamknął Davisa na siatce, ale nie był w stanie go tam utrzymać. Potężny podbródek autorstwa Davisa. Na koniec mocny prawy sierp Krakowskiego dochodzi celu.

Punktacja Lowking.pl R3

10-9 Davis

Punktacja końcowa Lowking.pl:
29-28 Davis

Ostatecznie sędziowie niespodziewanie niejednogłośnie wskazali na Leszka Krakowskiego w stosunku 29-28, 29-27 i 28-29.

*****

KSW 45: De Fries vs. Bedorf – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button