Wyniki KSW 43: kapitalnie dysponowany Parnasse sterroryzował Sowińskiego


Salahdine Parnasse potwierdził mistrzowskie aspiracje w kategorii piórkowej, pokonując Artura Sowińskiego podczas gali KSW 43.

Utalentowany Salahdine Parnasse (10-0-1) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, podczas wrocławskiej gali KSW 43 w świetnym stylu rozbijając na pełnym dystansie Artura Sowińskiego (18-10).
Parnasse rozpoczął walkę od świetnej kontry, którą potraktował nacierajacego Sowińskiego. Polak cały czas wywierał jednak presję, w końcu dopadając Francuza pod siatką – tam unieruchomił go, czając się na obalenie, ale to Parnasse zaskoczył naszego zawodnika, kładąc go haczeniem na plecach. Kornik szybko wrócił na nogi, ale w drodze nań zainkasował uderzenie na głowę. Wysokie kopnięcie Salahdine’a doszło celu, potem kros. Francuz wyraźnie się rozluźnił i teraz to on wywierał presję. Sowiński zaatakował lowkingiem, potem spróbował kopnięcia na głowę – ale bez powodzenia. Soczysty lewy Francuza w kontrze! Polak na deskach – ale szybko wstaje. Mocny middlekick w wykonaniu Parnasse, ale Sowiński odpowiada tym samym. Francuz rusza z ostrą szarżą z latającym kopnięciem, ale inkasuje kontrę – następnie jednak z klinczu haczy Polaka i kładzie go na deskach. Nie zszedł za nim do parteru, ale zdzielił go dobrym uderzeniem na głowę i kilkoma kopnięciami na nogi.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Parnasse

Od początku drugiej rundy Sowiński poszedł do ostrego ataku, ale Parnasse doskonale uniknął jego ciosów, odpowiadając ślicznym lewym w kontrze. Artur dopadł jednak Francuza w klinczu – i w końcu minutę po rozpoczęciu drugiej rundy, wyniósł go i cisnął nim z hukiem o deski. Poszukał dosiadu, ale Parnasse wykorzystał chwilowy brak równowagi Polakam wstając. Tam od razu ostro zaatakował – kros trafił na głowę Polaka, potem potężne kopnięcie na korpus, po którym Sowiński skleił łokieć do boku. Nasz zawodnik cofnął się do zdecydowanej defensywy. Parnasse polował na rozstrzygające ciosy i kopnięcia – mieszając te na korpus z tymi na głowę. Dwie minuty do końca rundy. Sowiński szuka prawego, ale Parnasse przepuszcza uderzenie, odpowiadając doskonałą kontrą. Do końca drugiej rundy Parnasse szachował naszego zawodnika pod siatką, choć aktywność obu spadła.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Parnasse

Na otwarcie trzeciej rundy Sowiński złapał klamrę za plecami rywala, poszukując obalenia – ale ponownie został skontrowany i sam znalazł się na plecach. Polak poszukał przetoczenia, ale Francuz pozostał na górze, później wstając i ostrzeliwując Polaka. W końcu jednak Kornik wstał, ale w ostrych wymianach pod siatką zainkasował kilka potężnych ciosów od szybkiego jak błyskawica rywala. Radzionkowianin krążył przy siatce, wyraźnie nie mając pomysłu na to, jak dobrać się do skóry świetnie usposobionemu młodzianowi. Minuta do końca. Wysokie kopnięcie Sowińskiego doszło celu, ale Parnasse zniósł je dzielnie, ostentacyjnie demonstrując, że nic się nie stało. Artur ruszył do ostrej ofensywy! Sierp za sierpem śmigał przed głową Francuza. Ten jednak świetnie unikał ataków Polaka, odpowiadając własnymi i na koniec jeszcze notując obalenie.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Parnasse

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-27 Parnasse

Wszyscy sędziowie zgodnie wskazali na Salahdine’a Parnasse, który odnosi drugie z rzędu zwycięstwo dla KSW.

*****

KSW 43 – Soldic vs. Du Plessis – wyniki, relacja i punktacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *