KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 43: Du Plessis ubija i detronizuje Soldica – video

Dricu Du Plessis po dramatycznej w pierwszej rundzie walce powrócił do gry, rozbijając Roberto Soldica podczas gali KSW 43 we Wrocławiu.

Dricus Du Plessis (12-1) zdobył pas mistrzowski kategorii półśredniej, podczas gali KSW 43 we Wrocławiu detronizując Roberto Soldica (13-3).
Soldic od początku wywarł presję, zmuszając Du Plessisa do pracy na wstecznym. Afrykaner próbował opędzać się od rywala lowkingami. Mistrz ruszył do ostrej szarży, wkładając w każdy cios masę sił – zostały one jednak częściowo zblokowane przez Afrykanera. Du Plessis zdzielił Soldica lowkingiem na łydkę. Chorwat jednak ponownie presją zamknął na siatce cofającego się w linii prostej Du Plessisa. Tam naruszył go kanonadą atomowych uderzeń, posyłając pretendenta na deski. Ruszył za nim z uderzeniami i część z nich doszła celu, ale Afrykaner z czasem wrócił na nogi. Tam jednak Chorwat przypuścił kolejny szturm, znów z pełną mocą rozpuszczając ręce – bomby spadły na korpus i głowę Du Plessisa, który jednak przetrwał nawałnicę, przewracając mistrza. Soldic wstał, ale pozostał przyszpilony do siatki. Tam Dricus popisał się kapitalnym suplesem, następnie torując sobie drogę za plecy Soldica.

Chorwat pozostawał na nogach, ale z czasem Afrykaner przewrócił go, w ostatnich sekundach zapinając ciasne duszenie. Mistrz przetrwał jednak do syreny kończącej pierwszą rundę, jeszcze próbując ciskać głową rywala o deski.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Soldic

Pretendent bardzo robrze rozpoczął drugą rundę – seria lowkingów na łydkę i mocny prawy dosięgnęły Chorwata. Zirytowany Soldic ruszył do szarży – z pełną mocą. Jego uderzenia pruły jednak powietrze. Du Plessis kontynuował rozbijanie wykrocznej nogi rywala. Obaj wdali się w ostrą wymianę lewego na lewy – i to Afrykaner wyszedł z niej lepiej, potężnym lewym sierpem na odchyleniu posyłając na deski Soldica! Seria uderzeń z góry i zmiana na tronie!

*****

KSW 43 – Soldic vs. Du Plessis – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button