KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 42: Ariane Lipski po sennej walce wypunktowała Gomez Juarez – video

Pojedynek o złoto kategorii muszej kobiet nie porwał – Ariane Lipski po usypiającym chwilami starciu wypunktowała Silvanę Gomez Juarez podczas KSW 42

Ariane Lipski (11-3) po mało efektownej walce wypunktowała Silvanę Gómez Juárez (6-2) podczas gali KSW 42 w Łodzi, broniąc pasa mistrzowskiego kategorii muszej.
Obie zawodniczki rozpoczęły bardzo spokojnie, przez pierwsze kilkadziesiąt sekund nie wyprowadzając żadnego uderzenia. Po dwóch minutach nadal niewiele się działo, nie wliczając pojedynczych kopnięć odrobinę agresywniejszej Lipski. W połowie rundy w końcu doszło do ostrego spięcia, w którym obie trafiły. W końcu jednak Brazylijka złapała tajską klamrę, rozpuszczając z niej dewastujące kolana na korpus i głowę. Argentynka przetrwała nawałnicę uderzeń, choć wydawała się nieco naruszona. Lipski ponownie złapała klincz, atakując kolejnymi kolanami, ale Juarez przetrwała i odpłaciła mistrzyni serią dobrych, krótkich uderzeń, potem nawet przewracając Lipski i obijając ją uderzeniami z góry. W samej końcówce walka przeniosła się ponownie na nogi, gdzie uderzenia obu doszły celu.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Lipski

W pierwszej akcji Lipski ponownie spróbowała ataku z tajskiego klinczu, ale Argentynka tym razem szybko już zrywała uchwyt, rozpuszczając ręce. Pretendentka wyraźnie nabierała pewności siebie. Lipski próbowała wywierać presję, by tam swoim zwyczajem rozpuścić ręce w szalonych cepach, ale próby kopnięć na korpus w wykonaniu Juarez utrudniały jej zadanie. Obie trafiły soczystymi sierpami. Połowa rundy. Nie dzieje się wiele. Argentynka jest odrobinę aktywniejsza, atakując głównie wspomnianymi kopnięciami na kolano. Lipski poszukała kombinacji, ale dostała sierpa. Później jednak raz jeszcze rozpuściła ręce, trafiając też w klinczu. Juarez przetrwała i odgryzła się własnymi uderzeniami. Soczyste kopnięcie na korpus w wykonaniu Juarez doszło celu, ale mistrzyni odpowiedziała własnymi kopnięciami – na nogi i korpus.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Lipski

Od początku trzeciej rundy mistrzyni była nieco agresywniejsza, ale niewiele z tego wynikało. Juarez trafiła krosem na korpus, ale Lipski zaczęła smagać ją lowkingami. Działo się jednak niewiele. Sędzia zaczął zachęcać obie do akcji. Mocny lowking i sierp Lipski doszły celu. Juarez trafiła soczystym prawym, posyłając Lipski na deski!

Rzuciła się jednak za nią, a tam Brazylijka szybko atakiem na nogi utorowała sobie drogę na górę. Doszła do siebie i trafiła obrotowym backfistem. Dwie minuty do końca trzeciej rundy. Mocny lewy sierp Juares doszedł celu, ale zainkasowała potężną kontrę, po której nogi się pod nią ugięły. Zdołała jednak uniknąć kolejnych ataków mistrzyni. Prawy Argentynki doszedł celu. Potem lewy. Lipski odpłaciła lowkingiem i kopnięciem na korpus.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Juarez

Argentynka swoim zwyczajem straszyła rywalkę kopnięciami na kolano, potem zaskakując Brazylijkę celną obrotówką na korpus. Lipski odpowiedziała okrężnie na korpus i serią lowkingów, które wyraźnie sprawiały już problem pretendentce. Prawy Juarez doszedł celu, potem lewy. Brazylijka była odrobinę aktywniejsza, wywierając delikatną presję. Akcji nie było jednak wiele. Mistrzyni koncentrowała się na lowkingach. W klatce działo się niewiele. Juarez opędzała się od Lipski frontalnymi kopnięciami, które jednak w większości pruły powietrze. Brazylijka trafiła serią uderzeń, ale również kilka zainkasowała. Argentynka próbowała obrotowych backfistów, ale bez większych sukcesów. Ariane koncentrowała się wyłącznie na kopnięciach.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-9 Lipski

Lipski piątą rundę rozpoczęła od kolejnych ataków na nogi Juarez. I tak się biły dalej. Tu lowking, tam kopniecie na kolano. Próba obrotowego backfista. W końcu prawy Juarez doszedł celu. Na trybunach pierwsze gwizdy – choć sporadyczne. Minuta do końca. Gwizdów coraz więcej. Publiczność ma dość. Pieprzy taką robotę. Juarez ucieka przy siatce, Lipski próbuje ją kopać. W końcówce obie odrobinę podkręciły tempo, ale nic już z tego nie wynikło.

Punktacja Lowking.pl R5:
10-9 Lipski

Punktacja końcowa Lowking.pl:
49-46 Lipski

Sędziowie jednogłośnie wskazali na Brazylijkę (3 x 49-46), która w ten sposób obroniła pas mistrzowski po raz drugi.

*****

KSW 42 – Khalidov vs. Narkun – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button