UFC

Wynik walki Chasa Skelly’ego z Bobbym Moffettem zmieniony na no-contest

Chas Skelly dopiął swego – jego porażka z Bobbym Moffettem z 2018 roku została zmieniona na no-contest.

Półtora roku Stanowa Komisja Sportowa w Kolorado potrzebowała, aby zmienić wynik walki Chasa Skelly’ego z Bobbym Moffettem ze zwycięstwa przez poddanie tego ostatniego na no-contest.

Obaj zawodnicy spotkali się w listopadzie 2018 roku w Denver. W drugiej rundzie Moffett zapiął piekielnie ciasne brabo, ale Skelly dobrze się bronił, uciekając z nogami. W pewnej chwili sędzia Tim Mills uznał jednak, że Scrapper stracił przytomność i przerwał pojedynek. Pokonany od razu zaczął protestować, ale na nic się to zdało.

Po zakończeniu walki Skelly złoży protest. W środę został on rozpatrzony pozytywnie. Uznano, że przerwanie było niesłuszne. Nie dostrzeżono żadnego poddania ze strony Skelly’ego, ani przesłanek wskazujących na to, że stracił przytomność.

Scrapper przyznał, że zmiana porażki na no-contest nie wiąże się dla niego z żadnymi bezpośrednimi korzyściami finansowymi, ale może pomóc mu w negocjacjach z UFC nad nowym kontraktem. Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Jordana Griffina. Jego bilans w oktagonie wynosi 7-3.

Bobby Moffett, dla którego starcie z Chasem Skellym stanowiło debiut w UFC, przegrał później z Brycem Mitchellem i Enrique Barzolą, w rezultacie żegnając się z amerykańskim gigantem.