„Nie wykręciliśmy trzech milionów PPV, ale…” – Dana White o sprzedaży gali UFC 229


Sternik UFC Dana White zabrał głos na temat sprzedaży PPV gali UFC 229 – Khabib vs. McGregor, nie pozostawiając wątpliwości, że pobiła ona dotychczasowy rekord organizacji.

Na kilka tygodni przed sobotnią galą UFC 229 w Las Vegas z Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem w rolach głównych głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White zapowiadał, że wszelkie dane wskazują na to, że sprzedaż PPV wydarzenia przekroczy dwa miliony.

Ba, przed samą galą stwierdził nawet, że wszystko wskazuje na to, iż pękną trzy miliony.

Jak natomiast przedstawiają się wstępne dane dwa dni po gali? O to zapytano White’a w rozmowie z TMZ.com.

Dane z PPV zaczynają spływać, więc jestem w o wiele lepszym nastroju niż w sobotę.

– powiedział głównodowodzący UFC.

Nie wykręciliśmy trzech milionów. Trudno jednak w ogóle dobić do dwóch milionów w sportach walki. Nawet (Mike) Tyson vs. (Evander) Holyfield wykręcili 1.995 mln. Tego typu walka nie dobiła do dwóch milionów. My natomiast zrobiliśmy grubo ponad dwa miliony, więc jestem zadowolony.
Jeśli potwierdzą się słowa Dany White’a – a zdążył potwierdzić je już specjalizujący się w temacie dziennikarz Dave Meltzer – UFC 229 zdecydowanie pobije dotychczasowy rekord sprzedaży PPV, jaki należał do gali UFC 202, podczas której Conor McGregor pokonał w rewanżu Nate’a Diaza. Sprzedano wówczas około 1.65 mln PPV.

*****

Święte oburzenie, honor Khabiba, klasa Conora – rzecz o drace po UFC 229


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *