UFC

„Wyglądała cholernie dobrze!” – Dana White zachwycony występem Karoliny Kowalkiewicz, zdradził, co powiedział jej po walce

Głównodowodzący UFC Dana White przyznał, że niezwykle przypadł mu do gustu występ Karoliny Kowalkiewicz, która pokonała w Las Vegas Vanessę Demopoulos.

W sobotę Karolina Kowalkiewicz wyrównała swoją najlepszą serię pod sztandarem UFC. Odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo, powtarzając swój wyczyn z lat 2015-2016, gdy na rozpoczęcie przygody z amerykańskim gigantem również wygrała trzy kolejne starcia, torując sobie wówczas drogę do ostatecznie przegranej mistrzowskiej potyczki z Joanną Jędrzejczyk.

W ramach sobotniej gali UFC Fight Night trenująca od zeszłego roku w American Top Team łodzianka – która jeszcze kilka lat temu przegrała aż pięć walk z rzędu – pewnie pokonała na pełnym dystansie rozpędzoną serią trzech zwycięstw Vanessę Demopoulos. Polka wybroniła się przed okolicznościowymi zapaśniczymi zapędami amerykańskiej Greczynki, rozbijając ją na pełnym dystansie.

Zapytany podczas konferencji prasowej po gali o renesans formy byłej pretendentki, sternik UFC Dana White nie szczędził Polce komplementów.

– Wyglądała dzisiaj świetnie – powiedział. – Zauważyłem kilka rzeczy podczas jej walki. Jej rywalka wyszła tam i zaczęła kopać middlekicki – a ona je przechwytywała i rozbijała ją prawą ręką. Byłem tym zafascynowany, bo później (Demopoulos) nie kopnęła już ani razu aż do trzeciej rundy.

– Zapytałem ją więc po walce – czy oglądaliście jej pojedynki wcześniej? Zaczęli się śmiać i powiedzieli, że wiedzieli, że (Demopoulos) zawsze rzuca te kopnięcia na korpus prawą nogą, więc przez cały obóz trenowaliśmy przechwytywanie ich i kontrowanie prawą ręką. I zadziałało.

– Trzymała dystans, rozbijała ją ciosami. Wyglądała dziś wieczorem cholernie dobrze.

– Rozmawiałem z nią zaraz po walce. Powiedziałem jej, że wyglądała najlepiej od bardzo dawna. Gratulacje. Dałem jej znać, że to był świetny występ.

Niewykluczone, że zwycięstwem tym Karolina Kowalkiewicz zapewni sobie powrót do czołowej piętnastki rankingu kategorii słomkowej. Do akcji nasza reprezentanta chciałaby powrócić w okolicach września.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button