UFC

Wybryk natury? Alex Pereira zdradził swoją wagę przed walką z Israelem Adesanyą!

Alex Pereira zdradził, ile ważył piątkowym wieczorem po ważeniu przed nowojorską galą UFC 281.
Alex Pereira to kawał potężnego średniego. Trzy miesiące temu szerokim echem w świecie MMA odbiło się zdjęcie, na którym stał obok półciężkiego Dominicka Reyesa, sprawiając wrażenie znacznie większego. Ważył wtedy 232 funty, czyli 105 kilogramów.
W piątek Brazylijczyk w ostatniej chwili pojawił się na ważeniu przed dzisiejszą galą UFC 281 w Nowym Jorku, gdzie stanie naprzeciwko Israela Adesanyi w starciu o złoto wagi średniej. Formalności jednak dopełnił, wnosząc na wagę regulaminowe 184,6 funta.

Jak natomiast pretendent poinformował piątkowym wieczorem – a zatem kilka godzin po wczesnym ważeniu – jego waga w tym czasie wzrosła do… aż 210 funtów, czyli 95,6 kg! I to jeszcze zanim zasiadł do kolacji!

Kilka godzin temu brazylijski rębajło opublikował też na Instagram Stories krótkie nagranie – najprawdopodobniej z wczoraj – na którym jego waga wynosiła 211,4 funta, czyli 95,9 kg – pomimo iż wydawał się jeszcze mocno wychudzony.Można zatem śmiało przyjąć, że do oktagonu na pojedynek z Nigeryjczykiem Brazylijczyk wniesie około 100 kilogramów, czyli mniej więcej tyle, ile w dniu walki ważą zawodnicy kategorii półciężkiej.

Israel Adesanya nigdy do najmasywniejszych średnich nie należał, swój styl walki opierając przede wszystkim na mobilności, zwinności, szybkości i kondycji oraz oczywiście fantastycznej technice.
Nigeryjczyk zdradził co prawda w licznych wywiadach przed walką z Poatanem, że odrobinę przymasował, ale trudno spodziewać się, aby w oktagonie nie ustępował Brazylijczykowi o kilka dobrych kilogramów.

Szczegółową analizę walki oraz jej typowanie przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button