Polskie MMA

Wszystkie zarzuty przeciwko Michałowi Materli umorzone! „Rozumiem, że ta informacja nie jest tak klikalna jak ta o zatrzymaniu, ale…”

Wygląda na to, że raz na zawsze zakończyły się boje Michała Materli z polskim wymiarem sprawiedliwości - zawodnik został oczyszczony ze wszystkich zarzutów.
Na kilka dni przed powrotem do klatki KSW były mistrz wagi średniej Michał Materla opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że prowadzona przeciwko niemu od sześciu lat sprawa karna została umorzona.

– W dniu 23. grudnia 2022 Prokuratora Okręgowa w Poznaniu stosowną decyzją umorzyła w całości prowadzoną przeciwko mnie od ponad sześciu lat sprawę karną – napisał szczecinianin. – Zostały prawomocnie umorzone wszystkie zarzuty, które prokurator postawił mi w dniu mojego zatrzymania tj. 13. grudnia 2016.
– Przypomnę, że w wyniku działań prokuratora, a następnie decyzji sądów trafiłem do Aresztu Śledczego w Poznaniu na prawie 8 miesięcy. Początkowo przebywałem na oddziale dla niebezpiecznych więźniów, w pojedynczej celi aresztu przy ul. Młyńskiej. Cała ta sprawa od początku była dla mnie niezrozumiałą sytuacją, ale żeby o tym napisać, będzie jeszcze czas.

– W obecnej sytuacji bardzo się cieszę, że prawda była się w stanie obronić. W tym miejscu chcę bardzo podziękować moim Bliskim, Przyjaciołom i Kolegom, w tym z klubu, za udzielone wsparcie dla mojej najbliższej rodziny w tym trudnym dla Niej czasie. Podziękowania dla mojego brata Norberta, który nigdy nie zaakceptował decyzji prokurator prowadzącej śledztwo i starał się skutecznie zwrócić uwagę licznym organizacjom praw człowieka na ogrom nieprawidłowości i nadużyć w prowadzonym przeciwko mnie śledztwie.

– Z perspektywy osoby tymczasowo aresztowanej bardzo ważne jest żeby mieć bezgraniczne zaufanie do swojego obrońcy i wiarę, że zrobi wszystko żeby uprzednio zastosowany areszt trwał jak najkrócej. Dlatego bardzo dziękuje mojemu adwokatowi Jakubowi Łysakowskiemu za udzieloną mi pomoc w tej sprawie, bo od samego początku czułem, że jestem w dobrych rękach i mam za sobą odpowiednią osobę, która swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem, będzie mnie wspierać w tych trudnych chwilach. Wszystkie podjęte wobec mnie przez prokurator Agnieszkę Nowicką działania, nigdy nie powinny mieć miejsca. Niestety nikt nie cofnie łez i stresu moich najbliższych, ani nie odda nam straconego czasu.– P.s. Do wszystkich dziennikarzy: rozumiem, że informacja o całkowitym umorzeniu wobec zawodnika MMA, z powodu braku jego winy, trwającego ponad sześć lat postępowania karnego, które pociągnęło za sobą może ludzkiej krzywdy i łez oraz jeszcze więcej kosztów – nie jest tak „klikalna” jak informacja o zatrzymaniu, ale przyzwoitość dziennikarska nakazywała by tak samo podzielić się tą informacją z czytelnikami waszych periodyków, jak chętnie rozpisywaliście się o moim zatrzymaniu.

Michał Materla powróci do akcji w sobotę, w walce wieczoru gali KSW 78 w Szczecinie stając do rewanżu z Kendallem Grove.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button