„Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem…” – White i McGregor reagują na zestawienie rewanżu z Poirierem

Conor McGregor i Dana White zabrali głos po nieoficjalnych doniesieniach o zestawieniu rewanżu tego pierwszego z Dustinem Poirierem.

We wtorek wieczorem gruchnęły doniesienia autorstwa portalu MMAFighting.com, wedle których rewanżowe starcie pomiędzy Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem zostało sfinalizowane na okoliczność gali UFC 257, zaplanowanej na 23 stycznia.

Tymczasem sternik UFC Dana White doniesieniom tym za pośrednictwem ESPN.com szybko zaprzeczył, podkreślając, że pomimo iż Conor McGregor niedawno zgodził się werbalnie na walkę, to póki co kontraktu nie podpisał. Amerykański promotor przyznał jednak, że rzeczywiście pojedynek jest bliski dopięcia.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to walka odbędzie się 23 stycznia na Fight Island – powiedział White (za ESPN.com). – Póki co istnieje masa „jeśli”. Musimy zobaczyć, co stanie się na świecie w nadchodzących miesiącach.

Wedle ESPN.com, Diament podpisał już kontrakt, choć o wypracowanie porozumienia łatwo nie było. Na pewnym etapie negocjacji matchmekarzy UFC zaczęli nawet rozglądać się za innym rywalem dla Irlandczyka.
Tymczasem ledwie kilka godzin po przytoczonych wyżej słowach Dany White’a głos w temacie zabrał trener Conora McGregora John Kavanagh, nie pozostawiając wątpliwości, że pojedynek jest już sfinalizowany.

Na tym jednak nie koniec, bo późną wieczorową porą główny zainteresowany, Conor McGregor, również postawił sprawę jasno w temacie rewanżowej konfrontacji z Dustinem Poirierem.

– Bardzo się cieszę, że powrót jest bliski i ponownie będę mógł robić to, co kocham – napisał na Instagramie. – Nie mogę się doczekać nowego względem pierwszej walki testu, jaki postawi przede mną Dustin, aby także zaprezentować mój nieprawdopodobnie głęboki arsenał broni. Wszystkie niezbędne tego wieczoru narzędzia zostaną wykorzystane.– Jestem też bardzo podekscytowany wsparciem fundacji charytatywnej Dustina, która dzięki dotacji wybuduje salę gimnastyczną dla biednej młodzieży z jego rodzinnego miasta. Uwielbiam to i zobowiązuję się, aby wyrównać dotację na lokal w moim własnym rodzinnym mieście! Oba miejsca w charakterze ody do nachodzącej walki. Fantastyczna sprawa! Do zobaczenia wkrótce.

Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w 2014 roku, rywalizując jeszcze wówczas w kategorii piórkowej. Irlandczyk wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie, z czasem torując sobie drogę do pasów mistrzowskich 145 oraz 155 funtów. Dla Dustina Poiriera była to ostatnia walka w limicie wagi piórkowej. Przeniósł się do 155 funtów, sięgając kilka lat później po tymczasowy tytuł mistrzowski, utracony w zeszłym roku na rzecz Khabiba Nurmagomedova.

Rewanż będzie miał kapitalne znaczenie dla rozgrywki mistrzowskiej w wadze lekkiej. Emerytalny status formalnie nadal zasiadającego na mistrzowskim tronie Khabiba Nurmagomedova jest co prawda niepewny, ale warto przypomnieć, że niedawno Dagestańczyk zapowiedział, że prawo do walki o złoto zapewni sobie ten zawodnik, który pokona Dustina Poiriera. W styczniu przed szansą tą stanie Conor McGregor.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply