UFC

Wskazali największy stójkowy problem Jana Błachowicza przed lipcowym starciem z Alexem Pereirą na UFC 291! „Polska siła jest coraz wolniejsza i wolniejsza

Josh Thomson i John McCarthy wzięli pod lupę pojedynek Jana Błachowicza z Alexem Pereirą na UFC 291 w Salt Lake City.

Pomimo iż Jan Błachowicz to doskonały stójkowicz, który swego czasu zneutralizował kickbokserską grę mistrza wagi średniej Israela Adesanyi, Josh Thomson i John McCarthy wątpliwości przed jego starciem z Alexem Pereirą nie mają – Polak musi poszukać parteru.

W najnowszej odsłonie podcastu Weighing In Thomson i McCarthy wzięli pod lupę najciekawsze walki gali UFC 291, zaplanowanej na 29 lipca w Salt Lake City – w tym jej polsko-brazylijski co-main event.

– Błachowicz jest coraz starszy – zauważył Thomson. – Ma już na karku 40 lat. Może i 41, ale chyba 40. Pereira też młodzieniaszkiem już nie jest. Ile ma lat? 36? Coś takiego.

– Jego gabaryty… Zastanawiam się, ile będzie teraz w stanie przybrać, bo nie będzie już musiał katorżniczo ścinać wagi. Oczywiście nadal będzie musiał coś ściąć, bo to ogromny średni. Trochę więc będzie musiał i tak ściąć. Teraz jednak będzie mógł się porządnie nawodnić. Będzie miał łatwiej.

– Jan potrafi jednak zapasy. Pokazał to w walce z Izzym. Spodziewam się, że spróbuje obalenia na początku. Nie sądzę, aby zbyt długo walczył w stójce. Trochę tam powalczy, ale niezbyt długo.

Żadnych wątpliwości w tym temacie nie miał John McCarthy.

– Joshu, naprzeciwko Alexa nie może długo walczyć w stójce – zawyrokował.

– Ale co ty mówisz? – zaprotestował z uśmiechem Thomson. – Posiada przecież polską moc!

– Polska moc… Tak. Różnica polega na tym, że polska moc jest coraz wolniejsza i wolniejsza. Musi przenieść walkę do parteru. Tam ma przewagę. Dobra kontrola w parterze, dobre ground and pound. Musi trzymać rywala tam, gdzie ten nie będzie mógł go zranić. Czyli: obalenie. Jeśli tego nie zrobi, Alex wygra tę walkę.

W licznych wywiadach, jakich zdążył udzielić w ostatnich dniach, Jan Błachowicz podkreślał, że chce się sprawdzić z Alexem Pereirą – byłym podwójnym mistrzem GLORY – w szermierce na pięści i kopnięcia. Wierzy, że zagrożenie zapaśnicze, jakie wniesie do oktagonu, może ograniczyć stójkową grę Brazylijczyka. Jednocześnie nie ukrywał jednak, że jeśli napotka tam jakieś problemy, poszuka przeniesienia walki do parteru.

Zapowiedź walki Błachowicz vs. Pereira, jej wstępną analizę oraz wstępny typ na zwycięzcę przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button