FENPolskie MMA

Wójcik dominuje Janusza na FEN 9

Marcin Wójcik zaprezentował doskonałą dyspozycję, pewnie pokonując Wojciecha Janusza na gali FEN 9.

Marcin Wójcik (7-4) zanotował cenne zwycięstwo nad Wojciechem Januszem (4-1), w dobrym stylu wypunktowując rywala na pełnym dystansie podczas gali FEN 9.

Reprezentant Berserkerów szybko przeniósł walkę do parteru, ale na tym skończyły się jego sukcesy w pierwszej rundzie. Wójcik bowiem bardzo szybko wydostał się z niekorzystnej pozycji, odwracając ją i z góry do końca rundy bardzo dobrze kontrolując i obijając Janusza. Również druga runda stała pod znakiem dominacji Wójcika, który w stójce trafił kilkoma soczystymi ciosami oraz mocnym frontalnym kopnięciem na korpus berserkera, dominację zapaśniczą i parterową podkreślając obaleniem w końcówce rundy. Również ostatnia odsłona, toczona w odrobinę wolniejszym tempie, nie pozostawiła wątpliwości, kto jest lepszy – Janusz próbował atakować w stójce, ale na niewiele się to zdało, bo od strony zapaśniczej Wójcik był nie do powstrzymania, rzucając nim chwilami jak kukłą – m.in. zanotował świetny półsuples. Z góry natomiast nie dał sobie zrobić żadnej krzywdy, w zarodku dusząc ofensywne zapędy sprawnego przecież w walce na chwyty rywala, od czasu do czasu częstując go mocnymi uderzeniami.

Świetnym występem 26-letni Wójcik – który w 2010 roku znajdował się na równi pochyłej, przegrywając trzy kolejne pojedynki – notuje już piąte z rzędu zwycięstwo, jednocześnie fundując Januszowi pierwszą w karierze porażkę. Jest to też drugie zwycięstwo reprezentanta GLD Team w klatkoringu FEN, co ustawia go na czołowej pozycji w walce o ewentualny pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Kategorii, która dzięki dzisiejszemu występowi Wójcika nabiera nad Wisłą rumieńców.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button