UFC

„Wiem, jakiej broni użyć na jego styl” – Jiri Prochazka wyjaśnił, skąd zna mocne i słabe strony Jana Błachowicza

Jiri Prochazka ma już konkretny plan na walkę z Janem Błachowiczem w Abu Zabi, gdyby z UFC 267 w ostatniej chwili wypadł Glover Teixeira.
Mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz oraz pretendent Glover Teixeira nie będą jedynymi zawodnikami, którzy w piątek zetną wagę na okoliczność walki wieczoru gali UFC 267 w Abu Zabi.
Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawitał też bowiem rozpędzony dwoma spektakularnymi zwycięstwami pod sztandarem amerykańskiego giganta Jiri Prochazka. Czeski zawodnik będzie pełnił rolę rezerwowego na wypadek, gdyby Polak lub Brazylijczyk wypadli w ostatniej chwili z walki.

– Przygotowałem się na obu – powiedział Jiri w najnowszym wywiadzie udzielonym BJPenn.com. – Najbardziej skupiałem się jednak na moich błędach z poprzednich walk.

– Muszę pracować nad moimi błędami, bo Jan Błachowicz i Glover Teixeira są bardzo mocni w parterze i w zapasach. Są bardzo dobrzy, twardzi. Pracowałem więc nad tym, aby być silniejszym i lepszym w parterze i w zapasach. Nad stójką i tak pracuję codziennie.

W swoim debiutanckim występie w UFC Jiri Prochazka po szalonej walce znokautował Volkana Oezdemira. W drugim pojedynku w oktagonie po równie ekscytującym widowisku spektakularnym obrotowym łokciem ściął innego byłego pretendenta do złota Dominicka Reyesa.– Jeśli chodzi o Jana, to nie chcę zdradzać całej strategii, ale widziałem jego walkę z jednym gościem z Czech – kontynuował Prochazka. – Rozmawiałem też z nim o jego stylu, o tym, co robi dobrze, o błędach, jakie popełnia. Mam więc odpowiednią strategię i wiem, jakiej broni użyć, szczególnie pod jego styl.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W międzyczasie do walki z Czechem garnął się jak zły Aleksandar Rakić, ale Jiri Prochazka wybrał rolę rezerwowego do mistrzowskiego starcia.

– To trochę szybko, ale wiem, że jestem gotowy na titleshota – powiedział Jiri. – Nie ma powodu, aby nie iść tą drogą. Wiele razy zadawałem sobie pytanie, czy chcę tytułu i zawsze odpowiedź brzmi: tak, na sto procent. Jestem na to gotowy i wiem, jak zdobyć pas.
– Cieszę się, że jestem tutaj na miejscu. Będę mógł poczuć energię moich rywali, ich mocne i słabe strony. Posmakować atmosfery. A jeśli ostatecznie nie będę walczył, nie ma tom dla mnie znaczenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button