UFC

„Wiem, dlaczego wrócił do Polski” – Arman Tsarukyan wskazał powód opuszczenia American Top Team przez Mateusza Gamrota

Arman Tsarukyan opowiedział o przygotowaniach do czerwcowej walki z Mateuszem Gamrotem, dzieląc się też swoją teorią nt. powodów opuszczenia ATT przez Polaka.
Obaj deklarują przywiązanie do American Top Team na Florydzie, ale do następnej walki – staną naprzeciwko siebie 25 czerwca podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas – Arman Tsarukyan i Mateusz Gamrot przygotowują się poza Miami.

Ormianin zakotwiczył właśnie w Las Vegas, gdzie szlifuje formę w Syndicate MMA oraz w Instytucie Sportowym UFC.
– Zostałem tutaj po ostatniej walce – wyjaśnił Ahalkalakets w najnowszym wywiadzie udzielonym Jamesowi Lynchowi. – Zdecydowałem tak, bo chciałem szybko wrócić. Chciałem stoczyć 3-4 walki w roku. Dlatego tu zostałem.

– Zaproponowali mi walkę w marcu, ale nie byli w stanie znaleźć rywala. Dlatego zostałem tu dłużej, niż planowałem, ale wszystko gra. Dobre doświadczenie.

– Znalazłem dobry klub. Instytut Sportowy UFC też jest dobrym miejscem. Dbają o nas, zawodników. Jest świetnie.

– Gdy podpisywałem kontrakt, Gamrot był w ATT, trenował tam. Dlatego uznałem, że nie ma sensu, aby tam jechać, widywać się, sparować obok siebie. Nie wiem. Mam tutaj dobry team, dobrych trenerów przygotowania fizycznego, zapasów, MMA. Jest tutaj w Vegas wielu zawodników. Jest w porządku. Jestem gotowy. Mam dobry plan treningowy. Dużo grapplerów jest na miejscu.

– Wszystko idzie dobrze. Jestem bardzo zadowolony. Instytut Sportowy UFC jest dobrym miejscem. Prawie nie wydaję pieniędzy. Jem na miejscu, trenuję na miejscu, regeneruję się na miejscu. Wszystko jest opłacone.Z kolei Mateusz Gamrot przygotowuje się do pojedynku nad Wisłą. Treningi w Czerwonym Smoku łączy ze szlifowaniem zapasów w klubie Bizon w Miliczu, z którego się wywodzi. Powrót Gamera do Polski nie uszedł oczywiście uwadze Ormianina.

– Słyszałem, że wyjechał teraz z ATT na miesiąc – powiedział Arman. – Wrócił do Polski, aby tam trenować. Wiem, dlaczego to zrobił. Pewnie ma tam na miejscu dobrych zapaśników stylu wolnego. Wie, że pójdę w obalenia, więc musi być przygotowany na moje zapasy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Nie wiem jednak dokładnie, dlaczego opuścił ATT. Gdybym wiedział to wcześniej, prawdopodobnie zrobiłbym obóz przygotowawczy tam.

Ahalkalakets potwierdził, że w jego narożniku na okoliczność walki z Polakiem staną główny trener Syndicate MMA John Wood, Marcos Parrumpa DaMatta z American Top Team oraz trener boksu Roma Kalantaryan. Jeśli polsko-ormiańskie starcie okaże się walką wieczoru czerwcowej gali – a wiele na to wskazuje – wówczas Tsarukyan zaprosi do narożnika jeszcze jednego trenera.

Pomimo iż rozpędzony serią pięciu zwycięstw Ormianin bardzo ceni sobie treningi w Syndicate MMA i Instytucie Sportowym UFC, zapytany, czy zamierza od tej pory przygotowywać się do walk wyłącznie w Las Vegas, zaprzeczył.
– W przyszłości na pewno będę chciał tu wracać, żeby trenować – powiedział o Vegas. – Jednak ATT też jest moim klubem. Lubię tam być. To duży klub. Mieszkam tam, trenuję, jem, nie potrzebuję tam samochodu. W Vegas muszę mieć samochód dojeżdżać na treningi, do Instytutu UFC.

– Każda opcja ma dobre i złe strony. Lubię jednak te dwa miejsca – Vegas i Miami oraz Rosję.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button