UFC

„Wiem, dlaczego wrócił do Polski” – Arman Tsarukyan wskazał powód opuszczenia American Top Team przez Mateusza Gamrota

Arman Tsarukyan opowiedział o przygotowaniach do czerwcowej walki z Mateuszem Gamrotem, dzieląc się też swoją teorią nt. powodów opuszczenia ATT przez Polaka.

Obaj deklarują przywiązanie do American Top Team na Florydzie, ale do następnej walki – staną naprzeciwko siebie 25 czerwca podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas – Arman Tsarukyan i Mateusz Gamrot przygotowują się poza Miami.

Ormianin zakotwiczył właśnie w Las Vegas, gdzie szlifuje formę w Syndicate MMA oraz w Instytucie Sportowym UFC.

– Zostałem tutaj po ostatniej walce – wyjaśnił Ahalkalakets w najnowszym wywiadzie udzielonym Jamesowi Lynchowi. – Zdecydowałem tak, bo chciałem szybko wrócić. Chciałem stoczyć 3-4 walki w roku. Dlatego tu zostałem.

– Zaproponowali mi walkę w marcu, ale nie byli w stanie znaleźć rywala. Dlatego zostałem tu dłużej, niż planowałem, ale wszystko gra. Dobre doświadczenie.

– Znalazłem dobry klub. Instytut Sportowy UFC też jest dobrym miejscem. Dbają o nas, zawodników. Jest świetnie.

– Gdy podpisywałem kontrakt, Gamrot był w ATT, trenował tam. Dlatego uznałem, że nie ma sensu, aby tam jechać, widywać się, sparować obok siebie. Nie wiem. Mam tutaj dobry team, dobrych trenerów przygotowania fizycznego, zapasów, MMA. Jest tutaj w Vegas wielu zawodników. Jest w porządku. Jestem gotowy. Mam dobry plan treningowy. Dużo grapplerów jest na miejscu.

– Wszystko idzie dobrze. Jestem bardzo zadowolony. Instytut Sportowy UFC jest dobrym miejscem. Prawie nie wydaję pieniędzy. Jem na miejscu, trenuję na miejscu, regeneruję się na miejscu. Wszystko jest opłacone.

Z kolei Mateusz Gamrot przygotowuje się do pojedynku nad Wisłą. Treningi w Czerwonym Smoku łączy ze szlifowaniem zapasów w klubie Bizon w Miliczu, z którego się wywodzi. Powrót Gamera do Polski nie uszedł oczywiście uwadze Ormianina.

– Słyszałem, że wyjechał teraz z ATT na miesiąc – powiedział Arman. – Wrócił do Polski, aby tam trenować. Wiem, dlaczego to zrobił. Pewnie ma tam na miejscu dobrych zapaśników stylu wolnego. Wie, że pójdę w obalenia, więc musi być przygotowany na moje zapasy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Nie wiem jednak dokładnie, dlaczego opuścił ATT. Gdybym wiedział to wcześniej, prawdopodobnie zrobiłbym obóz przygotowawczy tam.

Ahalkalakets potwierdził, że w jego narożniku na okoliczność walki z Polakiem staną główny trener Syndicate MMA John Wood, Marcos Parrumpa DaMatta z American Top Team oraz trener boksu Roma Kalantaryan. Jeśli polsko-ormiańskie starcie okaże się walką wieczoru czerwcowej gali – a wiele na to wskazuje – wówczas Tsarukyan zaprosi do narożnika jeszcze jednego trenera.

Pomimo iż rozpędzony serią pięciu zwycięstw Ormianin bardzo ceni sobie treningi w Syndicate MMA i Instytucie Sportowym UFC, zapytany, czy zamierza od tej pory przygotowywać się do walk wyłącznie w Las Vegas, zaprzeczył.

– W przyszłości na pewno będę chciał tu wracać, żeby trenować – powiedział o Vegas. – Jednak ATT też jest moim klubem. Lubię tam być. To duży klub. Mieszkam tam, trenuję, jem, nie potrzebuję tam samochodu. W Vegas muszę mieć samochód dojeżdżać na treningi, do Instytutu UFC.

– Każda opcja ma dobre i złe strony. Lubię jednak te dwa miejsca – Vegas i Miami oraz Rosję.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button