UFC

„Wiecznie sprawia mi problemy!” – najtrudniejszy sparingpartner w ATT? Najmocniejsi zapaśnicy? Mateusz Gamrot uchyla rąbka tajemnicy!

Jeden z najlepszych lekkich na świecie Mateusz Gamrot uchylił rąbka tajemnicy z mat American Top Team.

Temat sparingów Mateusza Gamrota w American Top Team na Florydzie – jednym z największych klubów MMA na świecie, gdzie zjeżdża cała światowa elita – od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem na nadwiślańskiej scenie MMA. Jak na sali prezentuje się Jorge Masvidal? Czy Polak obala Dustina Poiriera? Jak wyglądają jego sparingi z Renato Moicano? Kto robi na nim największe wrażenie?

Trudno zatem dziwić się, że wątek ten zakulisowych bojów sparingowych – niedostępnych dla ludzi z zewnątrz – został poruszony także w niedawnym Hejt Parku, w którym gościł Gamer.

Prowadzący magazyn Maciej Turski zapytał kudowianina między innymi o najmocniejszych zapaśników, z jakimi przyszło mu się wziąć za bary na matach amerykańskiego klubu.

– Jeżeli chodzi o American Top Team, to tam jest wielu zapaśników z koledżu – powiedział Mateusz. – Zapaśników, którzy nie walczą w MMA, ale są zapaśnikami, przychodzą na grupę na przykład do (Steve) Mocco. To są nazwiska, których nawet nie znam, nie walczą w MMA, ale mają bardzo wysoki poziom zapasów.

– Kolejna rzecz jest taka, że może nie ma tam zapaśników dobrych stricte w zapasach, ale walcząc w MMA, mają wyrobione dobrze ruchy pod tym względem – i te ich zapasy są skuteczne. W stylu wolnym nie są takie dobre, takie widowiskowe, nie robią punktów, ale w MMA się sprawdzają i potrafią się bronić.

– Ale wiadomo, największe wyzwanie zapaśnicze zawsze z Ruskimi z Dagestanu. To były zawsze największe wyzwania i z nimi najcięższe boje się toczyło i toczy w American Top Team.

Jeden z widzów dzwoniących do programu zapytał też Mateusza Gamrota o to, kto w ATT sprawia mu na macie najwięcej trudności i kto robi na nim największe wrażenie.

– American Top Team jest takie, że tam przyjeżdża bardzo wielu zawodników – powiedział. – Nagle, wiesz, ktoś przyjeżdża nowy i błyśnie, robi niesamowicie.

– Ale ten mój stary ziomal Moicano wiecznie sprawia mi problemy. Nie dość, że jest bardzo dobry w jiu-jitsu, jest bardzo silny, jest bardzo długi, ma bardzo dobre warunki fizyczne, co też wykorzystuje… Też psychikę ma bardzo dobrą, bezpardonowo idzie do przodu – jak przysłowiowo ugryziesz, to on ciebie też ugryzie. Jest naprawdę jednym z cięższych, z jakimi robię.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– A później? Każdy z innych zawodników ma jakieś swoje atuty. Na przykład ten Sidney Outlaw, który miał się bić o pas Bellatora, ale wyleciał Pitbull… Ale wiesz, parter i siłę fizyczną ma niesamowite po prostu.

– Jest Dustin Poirier, co ma niesamowity boksik. Jest Jorge Masvidal, który jest ulicznikiem, ma doświadczenie. Jest Johnny Eblen, co zrobił pas Bellatora na 84 kg z Gerardem Mousasim. W każdej rundzie go tam rozkładał. Nawkładał mu, przewracał.

– Jest Mauricio Gomes, chyba z 66 kg. Jest chyba 6. albo 7. w rankingu ogólnoświatowym jiu-jitsu. Niesamowita guma, kręci się.

– Jest Adriano Moraes, który wygrał z Demetriousem Johnsonem. Naprawdę więc każdym można się tam zachwycić i zobaczyć top topów.

Sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu Mateusz Gamrot od wielu lat przygotowuje się do walk w ATT, choć najwięcej czasu spędza w swoim rodzinnym Czerwonym Smoku. Nie wiadomo póki co, kiedy zwycięski w czterech ostatnich pojedynkach Polak powróci do oktagonu UFC i kto stanie naprzeciwko niego.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button