UFC

„Widziałeś w sobotę walkę wieczoru?” – Dana White zachwycony starciem Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem!

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał po raz pierwszy głos na temat walki wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night pomiędzy Mateuszem Gamrotem i Armanem Tsarukyanem.
W sobotę w pojedynku wieńczącym galę UFC Fight Night w Las Vegas Mateusz Gamrot i Arman Tsarukyan dali fantastyczne 5-rundowe widowisko. Zachwytów nad formą zaprezentowaną przez obu zawodników – szczególnie w aspektach zapaśniczo-parterowych – nie brakowało wśród ich kolegów po fachu, fanów, dziennikarzy oraz ekspertów większych i mniejszych.

Starcie zakończyło się zwycięstwem Polaka, który zyskał przychylność wszystkich sędziów punktowych, którzy każdą z rund widzieli identycznie, dwie pierwsze przyznając Ormianinowi i trzy ostatnie naszemu reprezentantowi.
Na temat walki głosu nie zabierał jednak póki co najważniejszy człowiek w UFC, Dana White, którego w sobotę w UFC Apex nie było. Wszystko to zmieniło się jednak w poniedziałek, gdy frontman amerykańskiego giganta pojawił się w programie The Jim Rome Show, gdzie opowiadał o zbliżającej się wielkimi krokami gali UFC 276 w Las Vegas, którą uświetni starcie na szczycie wagi średniej pomiędzy Israelem Adesanyą i Jaredem Cannonierem.

Amerykański promotor został zapytany przez prowadzącego o wypowiedzi nigeryjskiego mistrza, który swego czasu stwierdził, że przed piątą rundą walki z Kelvinem Gastelumem był gotowy na śmierć w oktagonie.

– Uważam, że właśnie taką mentalność ma większość gości w tym sporcie – skomentował White. – Nie da się tego wyjaśni komuś, kto nigdy wcześniej nie walczył. Gdy jednak toczysz wojnę totalną, jatkę na wyniszczenie z innym człowiekiem, uważam, że wielu z tych gości czuje, że ociera się o śmierć. Tak sądzę.Aby lepiej wyjaśnić, o co mu chodzi, White przywołał właśnie starcie Gamrota z Tsarukyanem…

– Nie wiem, czy widziałeś w sobotę walkę wieczoru? – powiedział. – Najwyższy poziom. Najwyższy poziom! I też było tam tak samo. Goście bili się przez pięć rund i to była nieustanna wojna. I, tak, uważam, że większość gości ma właśnie taką mentalność.

Polsko-ormiańskie starcie zyskało honory Walki Wieczoru gali, a nie jest żadną tajemnicą, że wyboru tego dokonują matchmakerzy UFC wspólnie z Daną Whitem.
Nie wiadomo jeszcze, jak wynik starcia Gamrota z Tsarukyanem zmieni układ sił w kategorii lekkiej. Polak był przed walką sklasyfikowany na 12. miejscu, a Ormianin na 11.

Pokonując Ahalkalaketsa, były mistrz dwóch kategorii wagowych KSW odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Na celowniku ma teraz byłego dwukrotnego pretendenta do złota Justina Gaethje, ale Amerykanin póki co w żaden sposób nie odniósł się do rzuconego mu wyzwania.

Cały wywiad z Daną Whitem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button