KSWPolskie MMA

„Widziałem też jeszcze jednego gościa… Damian Janikowski” – Roberto Soldić odpowiedział na liczne wyzwania do walki

Rozdający karty w wagach półśredniej i średniej KSW Roberto Soldić został najwyraźniej zmylony przez… nieprecyzyjny nagłówek!
Nie ma obecnie na nadwiślańskiej scenie MMA zawodnika, który byłby rozchwytywany tak bardzo jak mistrz kategorii półśredniej i średniej KSW Roberto Soldić.

Opromieniony brutalnym nokautem na Mamedzie Khalidovie – koncertowo rozprawił się z Czeczenem w grudniu zeszłego roku, odbierając mu tron 84 kilogramów – Chorwat znalazł się na celowniku kilku zawodników.
Wyzwanie rzucił mu świeżo upieczony mistrz wagi półciężkiej Ibragim Chuzhigaev, który w styczniu zdetronizował Tomasza Narkuna. Udanie powróciwszy pod sztandar KSW – ubił Jasona Radcliffe’a – o rewanżowe starcie poprosił Robocopa Michał Materla, który padł pod jego ciosami w listopadzie 2020 roku.

Także zawodnicy spoza KSW łypią w kierunku chorwackiego rębajły. Do walki z nim od dawna garnie się wojujący pod sztandarem Bellatora Paul Daley, a kilka dni temu w tany Robocopa zaprosił były mistrz ACA i weteran UFC Albert Tumenov.

Co sądzi o szerokim zainteresowaniu swoimi bitewnymi usługami Roberto Soldić? O to zapytano go w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił MMAJunkie.com.– Wszyscy mnie wyzywają – powiedział wesoło Roberto, szeroko się uśmiechając. – Wszyscy! Każdy gość, który chce pas mistrzowski.

– Widziałem też jeszcze jednego gościa… Damian Janikowski. Też wyzwał mnie do walki. „Chcę walczyć z Roberto”.

– Ale to dobrze. Ja też chcę walczyć z McGregorem i całą resztą, ale kim ja jestem, żeby dostać takie walki? Czekajcie w kolejce i zobaczymy, co będzie dalej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Potrzebowałem czterech lat, aby zapracować na walkę z Mamedem. Dałem bardzo dobrą walkę i teraz jestem w dobrym położeniu. Zobaczymy, co będzie z tym Ibragimem, co mi zaproponują.

– Ludzie wyzywają mnie też do walki na Instagramie. Wszędzie. Normalna rzecz.

Warto natomiast odnotować, że wspomniany przez Roberto Soldicia Damian Janikowski wcale jednak nie wyzywał podwójnego mistrza do walki. Zapytany w jednym z niedawno udzielonych wywiadów, czy wyszedłby do Chorwata, potwierdził – szybko jednak pojawiły się artykuły sugerujące, że to Polak chce walki z Chorwatem.
– Te głupie nagłówki – skomentował temat wrocławianin w jednym z komentarzy. – Proszę czytać ze zrozumieniem. Jest wyraźnie powiedziane, jeślibym dostał propozycje. Nie odmówiłbym tego. I tyle.

Chorwat dał się prawdopodobnie zwieść jednemu z takich właśnie nagłówków.

Wydaje się natomiast, że liderem w rajdzie do walki z Roberto Soldiciem jest wspomniany Ibragim Chuzhigaev. Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski potwierdził zainteresowanie takim zestawieniem – choć wyłącznie w limicie kategorii półciężkiej, gdzie Chorwat stanąłby przed szansą sięgnięcie po trzeci pas mistrzowski.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Rzecz jednak w tym, że w kontrakcie z polskim gigantem Roberto pozostała jeszcze li tylko jedna walka. Dobiega on końca już w lipcu. Czy Chorwat podpisze nową umowę, czy może zasili szeregi innej organizacji, tego póki co nie wiadomo. Robocop wierzy natomiast, że w ciągu miesiąca wszystko się rozstrzygnie.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button