UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA

Startujemy z nowym cyklem, w którym codziennie przedstawiać będziemy 5 najciekawszych newsów minionego dnia i nocy.

Każdego ranka będziemy przedstawiać pięć naszym zdaniem najważniejszych newsów ze świata MMA, które pojawiły się w ciągu ostatnich 24 godzin, a także najnowsze

zestawienia walk.

Browne zmierzy się z Schaubem

Obaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie walki – Fabricio Werdum po 5-rundowej demolce zniweczył marzenia Travisa Browne’a o pasie mistrzowski, przerywając jego serię trzech zwycięstw, natomiast Brendan Schaub, będąc na fali dwóch wygranych, nie sprostał powracającemu do UFC Andreiowi Arlovskiemu, przegrywając po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej w pojedynku, o którym tylko masochiści chcieliby pamiętać.

Brown i Schaub skrzyżują rękawice na gali UFC 181, która odbędzie się 6 grudnia. Faworytem tego starcie będzie Hapa, który wypadł co prawda fatalnie przeciwko Werdumowi, ale ma dwa razy twardszą szczękę od Schauba, no i jednak nie dał się poddać Brazylijczykowi – a właśnie w parterze Schaub powinien upatrywać swojej największej szansy.

Rutten odpowiada Askrenowi

W odpowiedzi na zarzuty Bena Askrena, który w Inside MMA został dość szorstko – delikatnie mówiąc – potraktowany przez prowadzącego wspólnie z Holendrem program Kenny’ego Rice, Bas Rutten bierze kolegę w obronę. Tłumaczy, że Askrenowi delikatnie przerwano wypowiedź i się z nim pożegnano, ponieważ czas przeznaczony na wywiad został już przekroczony o ponad minutę, nie odpowiadając na pytanie, a zamiast tego nieustannie atakująca Danę White’a. Rutten dodaje, że każdy trzeźwo myślący fan MMA wie, że najlepsi zawodnicy znajdują się w UFC, wobec czego pośrednie wyartykułowanie tego przez Rice’a w pełni się broni i nie świadczy o jego zależności.

Holender przypomina, że w Inside MMA panowie przeprowadzali już wywiady z wieloma zawodnikami (Anderson Silva, Nick Diaz, Mayhem Millem czy Quinton Jackson) i jeszcze żaden nie poszedł na skargę do właściciela stacji AXS Marka Cubana (Askren wysłał do niego Twitta, atakując Rice’a). Rutten zapomniał tylko, że Nickowi Diazowi ani nikomu innemu Rice nigdy tak nie przerwał, a także o tym, że… Cuban posiada obligacje Zuffy.

Duffee gotowy do powrotu

28-letni zawodnik wagi ciężkiej Todd Duffee poinformował, że jest gotowy do powrotu. Oznacza to najprawdopodobniej, że po jego skomplikowanej chorobie noszącej nazwę neuralgii amiotroficznej (uszkodzenie nerwów górych partii ciała, ból, opuchlizny) nie ma już śladu i po prawie dwuletniej przerwie ten nadal dobrze rokujący fighter może pojawić się w oktagonie. Trudno powiedzieć, czy zobaczymy go jeszcze w tym roku, ale na pewno wiadomość o powrocie do zdrowia musi cieszyć.

Chiesa chce rewanżu, Lauzon ma inne zdanie

Michael Chiesa od momentu porażki z Joe Lauzonem na gali UFC Fight Night 50 na skutek przerwania lekarskiego (rozcięcie łuku brwiowego) prowadzi kampanię na rzecz doprowadzenia do rewanżu. Powiedział nawet, że oddałby chętnie 50 tys. bonusu, który wspólnie z J-Lau otrzymali, byle móc dokończyć walkę. W jego staraniach nie sprzyja mu Lauzon, który apeluje do swojego rywala, by ten przyjął przegraną jak mężczyzna lub oddał mu czek na 50 tys. i wtedy mogą powalczyć po raz drugi.

Cóż, Lauzon ma trochę racji, bo przerwanie się broni, choć z drugiej strony i Chiesy kampania o rewanż ma swoje podstawy, bo mimo wszystko nie tyle już krwi widzieliśmy w oktagonie i nikt walk nie przerywał. Dodatkowo, tempo pojedynku chwilami było zawrotne, Chiesa nadal pozostawał w grze, a Lauzon nigdy przecież nie był znany z dobrej kondycji, więc…

Maćkowiak dla Walusia na KSW 28

Na nieco ponad niespełna cztery tygodnie przed galą KSW 28 poznaliśmy rywala dla Kamila Walusia. Będzie nim trenujący na co dzień w Ankosie Zapasy 22-letni Jędrzej Maćkowiak, który może pochwalić się nieskazitelnym rekordem 3-0.

Zestawienie ma sens i na papierze przynajmniej nie wydaje się nieporozumieniem – jak na przykład walka Michała Materli z Jorge Luisem Bezerrą. Maćkowiak to dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, młody gniewny (takich w dywizji ciężkiej nigdy za wiele!), dla którego możliwość walki na KSW jest wielką szansą, więc możemy być pewni, że będzie przygotowany bardzo dobrze, co zresztą zdaje się być domeną Ankosiaków – tym bardziej, że przecież o walce na pewno wiedział dużo wcześniej. Pojedynek pozwoli nam też zobaczyć postępy, jakich dokonał wojażujący przez długi czas za granicą z Alistairem Overeemem Kamil Waluś. Będzie ciekawie!

——–

Ogłoszone walki:

Darren Elkins (17-4) vs Lucas Martins (15-1) – UFC 179, 25 października
Gilbert Burns (8-0) vs Christos Giagos (10-2) – UFC 179 – 25 października
Travis Browne (16-2-1) vs Brendan Schaub (10-4) – UFC 181 – 6 grudnia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button